FESTIWAL BARW I WZORÓW. ORIENTALNE WNĘTRZA

Szczypta dobrego smaku, zapach kadzideł oraz bogactwo barw i indyjskich wzorów – wnętrze urządzone w stylu orientalnym przenosi nas w inny świat, każdego dnia odbywamy inspirująca podróż do zakątków wschodniego bogactwa. Nie brakuje w nim radości, pięknych zdobień, wielobarwnych wnętrz i zmysłowości. To propozycja aranżacji dla osób zainspirowanych kulturą Orientu.

Święto kolorów przez cały rok

Jednym z najważniejszych świąt w Indiach i Neapolu jest Holi. Wielobarwne sproszkowane farby towarzyszą radosnym pochodom. W stylu orientalnym kolory odgrywają kluczową rolę. Powinny być mocne, wyraziste oraz intensywne. W przeciwieństwie do stylu nowoczesnego nie koncentrujemy się na jednym czy dwóch kolorach. To prawdziwy festiwal barw i kontrastów. Dywany są niczym ekspresyjne dzieła, przypominające rozlane farby, natomiast dekoracje są dalekie od monotematycznego charakteru. Okna ozdobione są kolorowymi zasłonami, które jeszcze mocniej ożywiają wnętrze.

Światło pełne uroku

Orient lubi nie tylko mocne kolory, ale też złoto, które dostrzec można w dekoracjach wnętrz orientalnych. To idealny akcent dekorujący oświetlenie w pomieszczeniach. Lampy powinny być ceramiczne lub też w formie lampionów okrytych tkaniną. Postaw na mniejsze formy, ale większą ilość, dzięki czemu stworzysz wieczorem w swoim salonie klimatyczny nastrój. Jeżeli nie jesteś fanem złotych akcentów, możesz z nich zrezygnować, dając szansę królewskiej zieleni.

Wzory w marokańskim stylu

W stylu orientalnym nie może zabraknąć wzorów, wnętrze powinno być nimi przesiąknięte, to nie miejsce na oszczędność dekoracji i minimalizm, to aranżacja „na bogato”. Zainspiruj się słonecznym Maroko, kolorowymi Indiami i tradycją Japonii. Do sypialni wybierz pościel wykonaną z delikatnej tkaniny ozdobioną buddyjską mandalą. W oknach niech zawisną zasłony wykończone dużymi frędzlami, a na poduszkach na sofie w salonie pojawić się może tradycyjna marokańska krata z wypukłymi liniami. Nie zapomnij również okryć podłogi dużym wielobarwnym dywanem, który sprawi, że aranżacja będzie tworzyła spójną, harmonijną całość.

Meble z indyjskim polotem

Powinny być masywne i bogato rzeźbione. W Indiach szczególnie cenionym materiałem jest drewno, najlepszym wyborem będą gatunki mniej popularne w naszym kraju, jak akacja indyjska i polisander. To jednak duża inwestycja, dlatego warto użyć nieco wyobraźni i np. odnowić stare meble ze strychu. Dodaj do nich kilka mocnych akcentów, np. tapicerkę w kolorze mocnego fioletu, natomiast szafki i regały udekoruj stalowymi świecznikami i buddyjskimi rzeźbami.

A Ty marzysz o podróży do egzotycznych krajów orientalnego Wschodu?

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj