DORADCA KREDYTOWY – CZY JEST CI POTRZEBNY?

Kredyt hipoteczny stanowi zobowiązanie na długie lata. Dzisiaj trudno jest kupić mieszkanie bez wparcia finansowego banku. Kredytodawcy proponują bardzo różne oferty swoim klientom, wybór tej najlepszej wymaga czasu i cierpliwości, często już na początku może być źródłem niemałych kłopotów. Aby uniknąć błędów, warto jest skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który spośród dziesiątek ofert wybierze dla nas tę najlepiej odpowiadającą naszym oczekiwaniom i możliwościom.

Wiele ofert w jednym miejscu

Doradca kredytowy współpracuje z kilkoma bankami. Jest na bieżąco z najnowszymi ofertami, a także może zaproponować atrakcyjne promocje, o których nie zawsze dowiemy się ze stron internetowych banków czy też podczas pierwszej rozmowy z obsługą klienta. Mamy możliwość porównania ofert z kilku banków, co pozwala na wybór tej najlepszej. Często również dzięki doradcom kredytowym wiele osób zyskuje szanse na kredyt, której wcześniej wydawało się, że nie mają i tym samym nie mogli zdecydować się na zakup nowego mieszkania. Realne porównanie kredytów z kilku źródeł i ich obiektywna ocena to minimalizacja ryzyka wyboru oferty, która zobowiązuje nas do spłaty kredytu w bardzo wysokich, niekorzystnych dla nas comiesięcznych rat.

Czas to pieniądz

Wyobraź sobie, iż samodzielnie musisz zapoznać się z ofertami wszystkich banków. Często konieczna jest wizyta w ich placówkach, długie rozmowy z obsługą klienta, natomiast w kolejnym etapie analiza propozycji. Następnie, musimy złożyć odpowiednie wnioski, co również wymaga wizyty w bankach. U doradcy kredytowego jest to możliwe podczas jednego spotkania. Ponadto, przy weryfikacji wniosków pojawić się mogą dodatkowe prośby, które w tym przypadku kierowane są do doradcy kredytowego. To on przejmuje na siebie dużą część obowiązków, z których w przeciwnym razie musielibyśmy wywiązać się sami. Tak zorganizowana procedura nie tylko przyśpiesza wybór odpowiedniej oferty, ale też skraca czas otrzymania kredytu.

Formalności łatwe i przyjemne

Mogą takie być w momencie, kiedy w przeważającym stopniu dopełnia je w naszym imieniu inna osoba – doradca kredytowy. To on zobowiązuje się organizacji wszystkich niezbędnych dokumentów, kontaktuje się z deweloperem bądź biurem nieruchomości, pomaga ponadto w napisaniu umowy przedwstępnej. Nie można też zapominać, że dysponuje on wiedzą na temat skutecznych trików i ewentualnych pułapek kredytowych, cechuje się również zdolnościami negocjacyjnymi.

Doradca kredytowy z pewnością ułatwi wybór najlepszej dla nas oferty kredytowej, pomoże zaoszczędzić cenny czas i sprawi tym samym, że zakup mieszkania będzie znacznie mniej stresujący.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj