ŚCIANA W TRÓJWYMIARZE

Wydawać by się mogło, że o ścianach, ich dekoracjach, a także pokryciu wiemy już wszystko. Z każdym kolejnym rokiem designerzy przekonują nas, że mają w tym temacie jeszcze dużo do powiedzenia. Ściana nie musi mieć gładkiej struktury, nie musi być płaska i bez wyrazu, może ożywiać wnętrze, nadawać całemu pomieszczeniu dynamiki i przestronności. Taka jest ściana 3D, ściana, która wyraźnie zaznacza swoją obecność.

Temat: Geometria

Od kilku lat tematem przewodnim w nowoczesnych wnętrzach jest geometria, czyli proste kształty, minimalistyczna forma i perfekcyjne wykończenie. Najczęściej ten trend dostrzegaliśmy w meblach i dekoracjach i to one zwracały uwagę w pomieszczeniach. Geometryczne kształty odważnie wkradły się też na ściany. Nie są jednak płaskie, to nie wzór na tapecie, natomiast panele 3D o efekcie trójwymiarowości, wychodzące ze ściany do wnętrza.

Panele 3D są cienkimi płytkami wykonanymi z płyty gipsowej oraz włókna szklanego. Ich charakterystyczną cechą jest spójność, wzór z jednego panelu przechodzi na kolejny, tworząc tym samym powierzchnię, która żyje. To, co jednak jest najważniejsze, to ich przestrzenna forma. Efektowna mozaika składająca się z geometrycznych kształtów świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych, które zaskakują, intrygują i wciąż pozostają w minimalistycznej formie. Panelami 3D możemy pokryć jedną ścianę lub jej fragment. W ten sposób uwypuklimy miejsce do wypoczynku z duża miękką sofą i stolikiem kawowym, a w sypialni ozdobimy ścianę przy łóżku, w takim wnętrzu śpi się znacznie lepiej.

Na tapetę tapeta 3D

Niekoniecznie nowe rozwiązanie do wnętrz, ale wciąż cieszące się dużą popularnością. Tapety 3D najczęściej przybierają wzór krajobrazów, są w temacie roślinności i egzotyki, przenoszą nas w leśny wiat przyrody i nad zapierający dech w piersiach wodospad. W 2018 roku w modnych aranżacjach nie może zabraknąć motywów zieleni i roślinności, dlatego fototapeta w takim wydaniu będzie doskonałym wyborem.

Chcąc  nadać pomieszczeniu przestronności i głębi oraz optycznie go powiększyć, można także zdecydować się na tapetę 3D przedstawiającą krajobraz miasta – wysokie budynku, pięknie oświetlone kameralne uliczki czy może zabytkowa architektura? Taka ściana z pewnością wprowadzi do salonu wielkomiejski szyk.

Ściana to fantastyczne miejsce do eksperymentowania. Jest tak bardzo elastyczna i uniwersalna, że szkoda by było nie wykorzystać jej możliwości. Tym razem podążyliśmy w kierunku nowoczesności, jednak pozostaliśmy też wierni naturze. Ożywiliśmy nudne ściany, nadając im trójwymiarowego charakteru.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj