W KRAINIE SNÓW – WEZGŁOWIE DLA TWOJEGO ŁÓŻKA Dodano: 16 maja 2018

Sypialnia jest miejscem magii i snów, w jej aranżacji kierujemy się przede wszystkim indywidualnymi upodobaniami. Najczęściej dąży się do stworzenia pomieszczenia, w którym roztacza się aura spokoju. Osoby z ognistym temperamentem decydują się na mocne akcenty. Wszystkie sypialnie łączy jedno – łóżko! Jego ozdobą może być narzuta, dekoracyjne poduszki i… wezgłowie.

Zaaranżowane dla relaksu i spokoju

Nie przy każdych łóżkach obecne są wezgłowia, co nie oznacza, iż nie można wykonać ich samemu lub kupić jako oddzielny element. Warto zdecydować się na efektowną, a  jednocześnie niezwykle praktyczną dekorację sypialni z kilku powodów. To idealna opcja dla moli książkowych, którzy wieczorami pochłaniają dziesiątki stron powieści, kryminałów i poezji. Świetne uzupełnienie sypialni pracoholików, którzy nie wyobrażają sobie przed snem nie wysłać z łóżka jeszcze kilku maili. Wezgłowie pozwala wygodnie oprzeć się o ścianę, szczególnie kiedy wybierzemy miękkie tapicerowane.

Wezgłowie potrafi zmienić wnętrze sypialni nie do poznania. Odświeży nudną ścianę, łóżko uczyni efektownym elementem wyposażenia wnętrza, wytyczy kierunek stylu, w których aranżujemy swoją intymną przestrzeń.

Drewniany czy tapicerowany, jednokolorowy czy wielobarwny…?

Wezgłowie, inaczej zagłówek, może przyjmować bardzo różne formy. Ludzie z duszą artysty samodzielnie je wykonują, korzystając z drewnianych ram, płyt MDF, metalu, farb, wstążek, starych poduszek i innych materiałów. Do najpopularniejszych dostępnych w sklepach nalezą wezgłowia tapicerowane. Tkanina sprawia, że mebel jest miękki, co ma duży wpływ na wygodę podczas wieczornego czytania książki czy też pracy na laptopie. Łóżko dzięki takiemu zagłówkowi może zyskać bardzo nowoczesny wygląd – w tym przypadku najlepiej sprawdzą się jednolite kolory tj. biel, czerń i kolor szary lub też mocne i wyraziste, jak fiolet, zieleń i chabrowy.

Alternatywą dla tapicerowanego wezgłowia jest dekoracja wykonana z drewna. Idealne rozwiązanie do wnętrz skandynawskich, loftowych i rustykalnych. Drewno tworzy zgrany duet ze sznurkami, filcowymi ozdobami, ale też metalem. Ciekawą opcją jest też wezgłowie w formie tablicy korkowej czy też uzupełnione o sznurki lub żyłki, na których przy pomocy spinaczy biurowych można przyczepić zdjęcia bliskich.

Wezgłowie to dekoracja, którą przy odrobinie chęci oraz zdolności wykonamy samodzielnie. Jeżeli nie czujesz się na siłach, z pewnością w sklepach znajdziesz coś, co przyciągnie Twoją uwagę i odmieni wnętrze Twojej sypialni nie do poznania.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj