KAWA NA ŁAWĘ – STYLIZUJEMY STOLIK KAWOWY

Czy wyobrażasz sobie salon bez kawowego stolika? Nawet w niewielkich pomieszczeniach znajdzie się dla niego miejsce, ponieważ to jeden z ważniejszych mebli, jakie znajdziemy w pokoju dziennym. Niektórym wydaje się on jednak nudny, nawet jeżeli zdecydują się na najbardziej nowoczesny i oryginalny. Możemy wybierać już nie tylko spośród okrągłych, kwadratowych i prostokątnych stolików kawowych, ale również modułowych i o niebanalnych kształtach. Jak go jednak udekorować, aby był wyjątkowy i nadal pozostał praktyczny i funkcjonalny?

Naturalnie kwiaty

Najprostsze rozwiązania są często najlepsze. Na stole nie może przecież zabraknąć świeżych kwiatów, szczególnie wiosną i latem. Skorzystaj z tego, że są one dostępne w kwiaciarniach, a jeżeli masz taką możliwość, możesz je przynieść z własnego ogródka. Potrzebować będziesz wazonu, może być klasyczny szklany, kolorowy plastikowy, nowoczesny z kamienia i ceramiki, ważne, aby pasował do aranżacji wnętrza.

Nie lekceważ roślin doniczkowych, doskonale prezentują się nie tylko na parapecie, ale też na stoliku kawowym. Sukulenty czy kaktusy to dobry wybór, ale pamiętaj, aby nie były one zbyt duże, ponieważ musi pozostać jeszcze miejsce na filiżankę kawy lub dwie, talerzyki z domowym ciastem i kilka gazet lub książkę.

Ostatnio pojawiła się również moda na mini biosfery, czyli rośliny w szklanych pojemniczkach. Przez szkło wyraźnie widać drenaż i glebę, a więc taka dekoracja ma jeszcze większy dekoracyjny charakter i świetnie pasuje do wnętrz rustykalnych, skandynawskich i nowoczesnych.

W salonie mola książkowego

Kawowy stolik może być elementem wyposażenia kącika czytelniczego lub po prostu nawiązywać do Twojej pasji – książek. Połóż na nim kilka książek, możesz je umieścić w drewnianej skrzyneczce z niskimi bokami. Obok postaw lampion lub świece, aby nadać całości ciepła i klimatycznego nastroju. Świetnie sprawdzą się proste świece w słoikach udekorowanych wstążeczką, taką ozdobę wykonasz samodzielnie bez wysokich kosztów i dużego wysiłku.

Taca i koszyk w roli głównej

Podstawą dekoracji może być taca, dowolna – drewniana, metalowa lub plastikowa, w kolorze wykończenia wnętrza. Na niej umieścić można wyżej już wspomniane kwiaty, świece i lampiony, ale też filiżanki i dzbanek na kawę lub herbatę. Alternatywą lub uzupełnieniem dla tacy będzie miska z owocami. Jeżeli nie owoce, to równie dobrze możesz umieścić w niej suszone kwiaty, dekoracyjny żwirek i okrągłe świece. To także dobra podstawa do wykonania własnej dekoracji nawiązującej do konkretnej pory roku.

Na stolikach kawowych unikamy często obrusów i serwet ze względu na ich częste zabrudzenia. Lepszym rozwiązaniem będą maty i podkładki, które zawsze możesz przetrzeć wilgotną ściereczką i z łatwością pozbyć się kurzu i większych zabrudzeń.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj