URZĄDZAMY MIESZKANIE DLA NAJEMCY

Mieszkania na wynajem coraz częściej pozytywnie zaskakują swoim wyglądem. Nie są już kojarzone ze starymi, zużytymi meblami, które w żaden sposób do siebie nie pasują, brudnymi ścianami, wymienianą w latach 90. podłogą i nieszczelnymi, drewnianymi oknami z czasów, które pamiętają nasi dziadkowie.

Obecnie większą wagę przywiązuje się do aranżacji wnętrz mieszkań, które mają trafić w ręce innych. Powodów jest wiele – większa szansa na wynajem, a także możliwość podniesienia comiesięcznego czynszu. Czy konieczne jest przeprowadzanie kosztownego remontu, zakupu drogich mebli i corocznego malowania ścian na nowy, modny kolor? Nie tego wymagają potencjalni najemcy, chociaż warto wiedzieć, kim oni mają być, ponieważ oczekiwania studentów i rodziny z dziećmi są przecież różne.

Postaw na minimalizm

Dlaczego? Ponieważ tak jest najbezpieczniej. Pamiętaj, że urządzasz mieszkanie nie dla siebie, ale dla innych osób, nie wiesz, kim one będą i jaki jest ich gust. Młoda mama z 2 dzieci może lubić mocne kolory i błyszczące fronty mebli, jak też ciepłe i przytulne wnętrza w pastelowych kolorach. Nigdy nie wiesz, kto ostatecznie zdecyduje się na Twoje mieszkanie.

Bardzo dobrze prezentują się mieszkania w jasnych kolorach, a zatem na ścianach powinien dominować beż i jasne brązy. Jeżeli chodzi o meble, to nie musisz znaleźć złoty środek. Nie powinno być ich zbyt wiele, ponieważ pomieszczenia będą zagracone. Ponadto zdarza się, że lokatorzy chcą np. do salonu wstawić swój stolik, a do sypialni szafkę nocną. Zostaw im więc nieco swobody w aranżacji. Zawsze przy podpisywaniu umowy, możesz zapytać, czy czegoś nie potrzebują.

Czy meble to must have?

To zależy. Wśród ogłoszeń są te, które dotyczą mieszkań umeblowanych oraz nieumeblowanych, jednak według licznych statystyk i wywiadów to te z meblami wynajmują się szybciej. Jest tak, ponieważ przyszłymi lokatorami najczęściej są osoby o nieustabilizowanej jeszcze sytuacji życiowej, są mobilni, często się przeprowadzają, nawet pomiędzy miastami, nie dysponują własnymi meblami i nie mają w planach ich zakupu. Musisz jednak zdecydować, do kogo kierujesz swoją ofertę. Studenci zapewne zwrócą uwagę, czy w pokojach są pojedyncze łóżka, biurka z krzesłami, ale też niewielka szafa i miejsce wspólne, czyli stół. Dla rodziców z dziećmi ważna jest dobrze wyposażona łazienka i kuchnia. Szczególnie te dwa pomieszczenia powinny zostać urządzone, nawet jeżeli nie przewidujesz wyposażenia w meble pozostałych.

Urządzenie mieszkania na wynajem się opłaca – wzrasta szansa szybkiego znalezienia lokatorów, jak też istnieje możliwość do podniesienia ceny wynajmu. A poza tym, najemcy będą zadowoleni, a to też jest bardzo ważne.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj