CZARNA MAGIA! ODCZAROWUJEMY CIEMNE ŚCIANY

Czarna ściana w mieszkaniu wymaga odwagi. Nie jest to kolor, który należy do najpopularniejszych, nie jest uniwersalny, ale radykalnie zmienia charakter wnętrza. Czerń chętnie nosimy na sobie, jednak trudno jest nam się przekonać do otaczania się mrocznymi z pozoru ścianami. Czy te obawy są słuszne? Czy czarna ściana nie zasługuje na szansę u szerszego grona społeczeństwa?

Czerń to kolor z zaletami

Których niestety w aranżacji wnętrz często nie dostrzegamy. Okazuje się, iż podobnie jak w modzie jest to kolor bardzo uniwersalny i sprawdzi się praktycznie w każdej aranżacji, zarówno nowoczesnej, jak też bardziej klasycznej. To od dodatków i mebli zależy, czy będzie ona miała charakter stylowy i elegancki czy może nonszalancki i przełamujący obowiązujące schematy.

Czarna ściana doskonale prezentuje się w otoczeniu dodatków złotych i srebrnych, a więc polecana jest do wnętrz stylizowanych. Kontrastuje się z białymi meblami z połyskującymi frontami i szklanymi dekoracjami, co oznacza, że warto jest się nad nią zastanowić przy okazji wnętrz nowoczesnych i modernistycznych. Czerń na ścianie to także dobry pomysł na pokój dla małego artysty. W pokoju dziecka pomaluj jedną ze ścian farbą tablicową, a Twój maluch zyska ogromną twórczą przestrzeń.

Żelazne zasady

Jak w przypadku każdego innego koloru, również czarny nie będzie dobrym rozwiązaniem zawsze. Unikać go należy w małych i wąskich pomieszczeniach, uwypukli wszystkie jego mankamenty. Nie najlepszym pomysłem jest również pokrycie czarną farbą lub tapetą wszystkich czterech ścian w pokoju. Ograniczamy się do jednej lub niewielkich fragmentów.

Idealnie jednak będzie komponować się z jasnym drewnem, które złagodzi mocny i dominujący charakter czerni. Warto połączyć go z fioletem, turkusem, kolorami pastelowymi i soczystą zielenią.

Czarna ściana w kilku odsłonach

Czerń nie jest tylko czernią, może błyszczeć, połyskiwać bądź wręcz przeciwnie być matowa lub lekko przetarta. Czarną ścianę można wykończyć na kilka sposobów. Satynowa powierzchnia optycznie zmniejsza duże pomieszczenia, a więc należy zachować ostrożność przy pokrywaniu ściany satynową farbą. Jeżeli chcesz wydobyć głębię ze swojej aranżacji, to wybierz czerń matową. We wnętrzach industrialnych i loftowych doskonale prezentować się będą czarne ściany z lekkimi przetarciami.

Czarna ściana to nie czarna magia, pomimo że wzbudza bardzo duży szacunek i raczej zachowujemy w stosunku do niej dystans. Może warto jest go nieco skrócić i odmienić wnętrze salonu bądź sypialni czarnym akcentem na ścianie?

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj