POWIEW ŚWIEŻOŚCI: 5 POMYSŁÓW, JAK ODMIENIĆ WNĘTRZE NIEWIELKIM KOSZTEM

Po zimie zawsze przychodzi wiosna, a wraz z nią konieczne porządki i zmiany. Czy wnętrze Twojego mieszkania również potrzebuje nowej świeżości, jednak Twój portfel nie pozwala na duże inwestycje? Zmiana nie musi być rewolucją, możesz pokusić się o niewielkie zmiany, ale z dużym efektem.

Tapeta na fragmencie ściany

Malowanie i tapetowanie całego pomieszczenia to dla wielu osób nieprzyjemna konieczność. Każde mieszkanie wymaga jednak odświeżenia, szczególnie jeżeli na ścianach pojawiły się spękania, a farba wyblakła. Nie musisz jednak zmieniać koloru całej powierzchni ściany. Ciekawym akcentem będzie tapeta na jej fragmencie. Warto pomyśleć o kontrastującym się z kolorem ściany odcieniu. Może orientalny wzór, kolorowe pasy, imitacja drewna lub cegły? Mała zmiana, duży efekt.

Kompozycje kwiatowe

Rośliny to najlepszy sposób, aby wnętrze zyskało nowe oblicze. Doskonale sprawdzą się zarówno kolorowe kwiaty, jak również zioła i przyprawy. Możesz z nich stworzyć najróżniejsze kompozycje. Wykorzystaj to, co masz dostępne w domu, zajrzyj na strych i do piwnicy, na pewno znajdziesz tam stare skrzynki, które wystarczy pomalować na pasujący do wnętrza kolor. Rośliny oryginalnie prezentują się w dużych filiżankach i kieliszkach do wina, a także metalowych wiaderkach, konewkach i szklanych butelkach ozdobionych wstążkami i rzemykami.

Stare w nowym stylu

20-letnia komoda? Sofa pamiętająca Wasze pierwsze wspólne chwile? Już od dłuższego czasu planujecie zakup nowych mebli, jednak jest to na tyle duża inwestycja, że musi poczekać jeszcze kilka miesięcy? Wiosna sprzyja kreatywności. Stare szafki, komody i półki możesz pomalować na inny kolor, wówczas wnętrze od razu nabierze świeżości. Sofy, łóżka i krzesła pokryj nowym materiałem. Zaoszczędzisz pieniądze, zyskasz nowy „stary” mebel.

W innym miejscu

Zmiana nie oznacza zakupu nowych mebli i dodatków, nie musi również wymagać od Ciebie przemalowania i odnowienia tych starych i użytkowanych od dłuższego czasu. Sofa w salonie już od kilku lat stoi pod oknem? Ustaw ją na środku pokoju, a wnętrze zyska nową jakość. Zmiana układu mebli to doskonały sposób, aby pomieszczenie wyglądało jak nowe. Nie bój się innych rozwiązań, których dotychczas unikałeś. Spójrz świeżym okiem na swój salon, sypialnię i kuchnie. Nie musisz naruszać swojego domowego budżetu, a jedynie zmienić perspektywę patrzenia na swoje mieszkanie.

Wiosna w oknach

„Gołe” okna nie prezentują się dobrze. Ponadto białe firanki wiszą w nich już w Twoim salonie od kilku lat, nic się w nich nie dzieje. Dekoracja okna ma bardzo duży wpływ na prezentację całego wnętrza. Poczuj wiosenny klimat, wybierz zasłony w kolorze zielonym z motywem dużych lub małych kwiatów. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się lniane lub wełniane zasłony w kolorze beżu, brązu i szarości. Jeżeli lubisz romantyczny nastrój, postaw na pastelowe kolory, takie okno napajać Cię będzie jeszcze większym optymizmem.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj