SHABBY SHIC – WNĘTRZE Z DUSZĄ

Propagatorką stylu shabby shic jest Rachel Ashwell, która jako pierwsza użyła tego terminu w swoich książkach. Zapoczątkowała trend, który cechuje się niezwykłą delikatnością oraz romantycznym klimatem. Projektantka w latach 80. u miliona kobiet wywołała fascynację przedmiotami starymi, które mają duszę, oczarowują swoim niepowtarzalnym urokiem, a także zachwycają niebywałą magią pastelowych kolorów.

Sielski klimat z francuską elegancją

Wnętrze w stylu shabby shic cechuje się ponadczasowym pięknem. Styl opiera się na tym, co stare, jest pełen sentymentów i podróży do minionych wieków. Dominują w nim kolory pastelowe, bardzo kobiece, wśród nich oczywiście pudrowy róż, miętowa zieleń i morski błękit. Akwarelowe barwy idealnie komponują się z bielą obecną na ścianach, meblach i dodatkach. Charakterystycznymi dla stylu shabby shic elementami aranżacji są bielone meble, drewno i dekoracje w kolorze szarym.

Francuski szyk do wnętrza wprowadzają pikowane zagłówki i podnóżki, stylizowane toaletki, kute krzesła, lustra w rzeźbionych ramach i urocze pudełka oraz drewniane skrzynki. Za szklanymi witrynami idealnie prezentuje się zdobiona ceramika, a na stołach kwiaty w wazonach i zioła w postarzanych donicach.

Meble i dodatki z oznakami upływającego czasu

Poprzecierane, otarte, a nawet popękane meble, będą sprawiały wrażenie, jak gdyby zostały znalezione na starym strychu czy pchlim targu. Można wykorzystać stare drewniane meble, które odnowimy, wykorzystując do tego białą farbę, papier ścierny i ochronną warstwę oleju. W sklepach również nie brakuje inspiracji, znajdziesz w nich meble stylizowane na te, które sprawiają wrażenie mebli będących świadkami minionych epok.

We wnętrzu urządzonym w stylu shabby shic bardzo ważną rolę odgrywają dodatki. Są to zasłony, narzuty i obrusy o kwiatowych motywach, haftowane poduszki ozdobne i obrazki w postarzanych ramach. Na ścianach pojawiają się tapety w delikatne wzory roślinne i zwierzęce, natomiast całość dopełniają liczne wstążki, falbanki i lampiony.

DIY Shabby Shic

Wnętrze w stylu shabby shic można urządzić niewielkim nakładem finansowy. Wiele dodatków i mebli warto wykonać samodzielnie. Przy odrobinie kreatywności powstają oryginale toaletki i kredensy. Mebel wystarczy pomalować na kolor biały, a po wyschnięciu farby wyszlifować delikatnie jego powierzchnię papierem ściernym. To pozwala uzyskać efekt starego drewna. Ponadto, we wnętrzu doskonale sprawdzą się drewniane skrzynki z ziołami, samodzielnie wykonane lawendowe woreczki zapachowe i lampiony wykonane z tkanin w kwieciste wzory.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj