BĄDŹ W FORMIE, ĆWICZĄC W DOMU. JAK URZĄDZIĆ DOMOWĄ SIŁOWNIĘ?

Prywatne miejsce treningowe w domu to marzenie każdego, kto troszczy się o swoją formę i dąży do wymodelowania idealnej sylwetki. Czy jest to jedynie kaprys czy może własna siłownia może nam pomóc w osiąganiu wyznaczonych sobie celów? Na pewno dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej zorganizować sobie czas, nawet przy intensywnym trybie życia. Karnet na siłownie to comiesięczny wydatek, prywatna siłownia to jednorazowa inwestycja, której koszty zwracają się w niespodziewanie krótkim czasie.

Potrzebna przestrzeń

Jeżeli masz duże mieszkanie i możesz sobie pozwolić na wydzielenie na siłownię jednego pokoju, to masz znacznie więcej możliwości, niż osoby, które mieszkają na mniejszym metrażu. Najważniejsze jest, aby zadbać o swobodę ruchu i ograniczyć w pobliżu ilość przedmiotów, które mogłyby podczas ćwiczeń ulec przypadkowemu uszkodzeniu. Osobny pokój czy garaż to najlepsze rozwiązanie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stepper, matę i kilka hantli umieścić w salonie czy sypialni. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała Twoja domowa siłownia, jakich sprzętów potrzebujesz oraz jak duże jest Twoje mieszkanie.

Wystrój wnętrza i niezbędny sprzęt

Nie jest bez znaczenia kolor ścian i rodzaj nawierzchni w pomieszczeniu, w którym ćwiczysz. Trening powinien być przyjemnością, a jak wiadomo, to otoczenie jest jednym z czynników, które się do tego przyczyniają. Ściany powinny być jasne, co sprzyja koncentracji. W przestrzeni treningowej nie może zabraknąć lustra, niekoniecznie dużego, ale pozwalającego kontrolować swoją postawę podczas ćwiczeń. Oprócz tego warto zadbać o komfort sąsiadów, decydując się na matę z włókna poliestrowego, która bardzo dobrze wyciszy pomieszczenie i hałas wywołany pracą przyrządów nie będzie słyszalny w innych mieszkaniach. Domowa siłownia wymaga zastosowania ponadto dobrego oświetlenia i montażu wentylacji.

Kiedy już przygotujesz pomieszczenie bądź wydzielisz przestrzeń w pokoju, wybierz odpowiedni sprzęt. Jednym z nich powinien być sprzęt do treningu aerobowego, jak np. orbitrek, bieżnia czy stepper. Do treningu siłowego przyda się ławeczka, gryfy i hantle. Uzupełnieniem domowej siłowni powinien być drążek do podciągania, mata, taśmy TRX, a także piłki i skrzynie. Oczywiście nie musisz mieć wszystkiego, Twoje mieszkanie to nie centrum fitness, postaw na to, czego potrzebujesz i ciesz się treningiem zawsze wtedy, kiedy masz na to czas oraz ochotę.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj