WYBIERAMY IDEALNY MATERAC SZYTY NA MIARĘ TWOJEGO SNU

Wersalka w naszym ulubionym kolorze, sofa o finezyjnym, modnym wzorze, łóżko w zagłówkiem w oryginalnym kształci nie zastąpią dobrze dobranego materaca. To on jest odpowiedzialny za nasz efektywny sen, wygodę, ale również zdrowie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, na czym śpi, dostrzega zalety i korzyści płynące z materaca, który nie został wybrany przypadkiem, a z uwzględnieniem indywidualnych preferencji.

Sprężyna czy lateks? A może pianka?

Technologie się zmieniają i warto jest z nich korzystać, ponieważ dzięki dużej różnorodności jesteśmy w stanie wybrać materac, który pozwoli nam przespać całą noc i obudzić się wypoczętymi i pełnymi energii. Najbardziej popularnym materacem był materac sprężynowy, był, ponieważ dzisiaj został zastąpiony w większości przypadków lateksowymi i piankowymi. Cechują się większą twardością, a więc nie każdy będzie nimi usatysfakcjonowany. Materace lateksowe wyróżniają się jednak wysoką trwałością i punktową elastycznością oraz skuteczną wentylacją, z kolei materace piankowe wykonane są z termoelastycznej pianki, w związku z czym zwiększają swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury.

Czy zatem materace sprężynowe całkowicie wyszły z użytku? Alternatywą dla nich są nowoczesne materace kieszeniowe, w których każda sprężyna została umieszczona w oddzielnej kieszeni. To powoduje, że pracują one niezależnie od siebie, a materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała.

Miękki czy twardy – oto jest pytanie

To największy dylemat, jaki ma większość osób podczas wyboru materaca. W tym przypadku należy uwzględnić swoją wagę. Jeżeli ważysz do 80 kg, zdecyduj się na materac o stopniu twardości H2. Osoby ważące od 80 do 100 kg, powinny wybrać materac oznaczony symbolem H3, a powyżej 100 kg symbolem H4. Nie lekceważ jednak własnych preferencji. Jeżeli szukasz bardziej miękkiego podparcia, specjaliści polecają wysokoelastyczne materace, z kolei większą twardością wyróżniają się materace lateksowo-kokosowe.

Pozostaje jeszcze pytanie, który materac jest zdrowszy. Najważniejsze jest, aby materac podtrzymywał kręgosłup i pozwalał na jego naturalne ułożenie. Musi dopasowywać się do kształtu ciała, a więc ważne jest także to, w jakiej pozycji najczęściej śpisz. Zbyt miękki może powodować nienaturalne wyginanie się kręgosłupa, jednak zbyt twardy wywoływać skurcze i drętwienie mięśni.

Śpiąc we dwoje, często jedna osoba musi ustąpić drugiej, co przekłada się na mniejszy komfort snu. Obecnie może kupić materace strefowe, elastyczne bardzo dobrze izolujące ruchy osób śpiących obok siebie. Wciąż jednak wiele osób decyduje się na zakup dwóch oddzielnych materacy, trzeba jednak mieć świadomość, że na ich łączeniu dochodzi do zmniejszenia twardości.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj