WNĘTRZA MODNE W 2018 ROKU

Coś się kończy, a coś zaczyna, z entuzjazmem wkraczamy w Nowy Rok, a zatem nadszedł czas na zapowiedzi w trendach wnętrzarskich. Projektanci na najbliższe 12 miesięcy przygotowali kilka ciekawych propozycji, nie zabrakło zaskakujących nowości, ale też kontynuacji tego, co już nam znane w odświeżonej formie. Jeżeli planujesz zakup mieszkania lub remont, to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na kilka modowych trendów 2018.

Odpoczynek od High Technology

Inteligentny dom, którym rządzi nowoczesna technologia, jest nam coraz bliższy. Doceniamy zalety i korzyści płynące z instalacji pozwalającej kontrolować nam to, co dzieje się w budynku podczas naszej nieobecności. Tęsknimy jednak za spokojem i naturą, dzięki której możemy całkowicie poddać się relaksowi i odpoczynkowi. Sprzyjająca aurę w otoczeniu zieleni projektantom udało się uzyskać, rezygnując z high technology. Wystarczy niewielka przestrzeń, kącik w mieszkaniu, bez telewizora, sprzętu elektronicznego, z widokiem na ogród, wyjściem na taras, miękkimi sofami, fotelami, dużą ilością poduszek oraz przyjemną w dotyku narzutą na chłodne dni.

Złota zieleń z mosiądzu

Minimalizm, biel i czerń, oszczędność barw to trendy ostatnich lat. Wciąż pozostajemy w klimacie prostoty, jednak projektanci decydują się na odważny krok. Topowym połączeniem kolorystycznym w tym roku będzie butelkowa zieleń ze złotem. Elegancko, ale przytulnie, oryginalnie, jednak ponadczasowo. Zieleń powinna stanowić tło dla złotych dodatków i wykończenia. Doskonale w tym towarzystwie sprawdzają się wyroby z mosiądzu, szczególnie lampy i finezyjnych kształtach, stoliki kawowe i świeczniki.

Geometryczne powierzchnie

Projektanci nie rezygnują jednak z tego, co bardzo dobrze zostało przyjęte przez społeczeństwo. 2018 rok stanowi kontynuację geometrycznych wzorów na podłodze, szczególnie w kuchni i łazience. Promowane są w najnowszych projektach projektanta Alfreda Häberliego ze Szwajcarii. Surowe i minimalistyczne powierzchnie tym razem pojawią się również w salonach i przestrzeni biurowej. Nowością jest zestawienie ich z dywanami w kontrastowych kolorach – mocne, nasycone i przyciągające uwagę.

Kwiaty w rozmiarze XXL

To trend ponadczasowy, nigdy nie zawodzi, pojawia się wśród top rozwiązań wnętrzarskich już od wielu sezonów. Kwiaty na ścianach, zasłonach, sofach i podłogach, wszędzie, ale z umiarem. Niewielkie i drobne kwiatki to już jednak przeszłość. W tym roku przodują duże, w rozmiarze XXL, modne będą przede wszystkim desenie kwiatowe rodem z egzotycznych krajów. Dzięki nim stworzysz wnętrze o klimacie tajemniczego ogrodu.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj