GDZIE ZAMIESZKAĆ WE WROCŁAWIU?

Wrocław – miasto mostów, krasnali i dużych, pięknych parków. Stolica Dolnego Śląska przyciąga nie tylko studentów i ludzi poszukujących lepiej płatnej pracy, lecz także romantyków, melancholików, którzy doceniają uroki magicznego Ostrowa Tumskiego i niepowtarzalny klimat Dzielnicy Czterech Wyznań. Wrocławscy inwestorzy i deweloperzy doskonale wykorzystują czas wzmożonego zainteresowania miastem. A które dzielnice są uważane za najciekawsze i najatrakcyjniejsze?

Wymagania potencjalnych klientów

Szukając mieszkania, uwzględniamy wiele czynników, chociaż nie zawsze te same. Są to bez wątpienia: lokalizacja, metraż mieszkania, cena i komunikacja z centrum miasta. Polacy coraz bardziej doceniają jednak bliskość natury i zielonych terenów, nie chcąc przy tym rezygnować z życia w dużym mieście. Z tego powodu dużą popularnością we Wrocławiu cieszą się: Stare Miasto, Krzyki, Borek i Fabryczna. Dla potencjalnych klientów biur nieruchomości i deweloperów w młodym wieku ważna jest bliskość szkół, przedszkoli, ale też miejsca pracy. Zwracają oni uwagę na możliwości sprawnego poruszania się komunikacją miejską po całym mieście. W tych dzielnicach jest to możliwe, dlatego to one wiodą już od kilku lat prym na rynku nieruchomości.

Ranking Dzielnic – Fabryczna bezkonkurencyjna

Serwisy Otodom i OLX przeprowadziły ciekawe badanie, w którym udział wzięło ponad 140 000 mieszkańców Polski, w tym 3170 mieszkańców Wrocławia. Odpowiadali oni m.in. na pytanie: „Na ile prawdopodobne jest, że poleciłbyś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy?”. We Wrocławiu na najwyższym miejscu podium uplasowały się Krzyki, a zaraz za nimi Fabryczna, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i tym samym spotyka się z dużym zainteresowaniem potencjalnych kupców mieszkań. To właśnie ta dzielnica zwyciężyła w rankingu „zadbana okolica”. Nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ obfituje ona w tereny zielone, dużą uwagę zwraca się na czystość ulic, istnieje tu także wiele różnych możliwości spędzania czasu wolnego. Mieszkańcy Fabrycznej najwyżej ocenili ponadto swoich sąsiadów, co z pewnością ma duży wpływ na komfort mieszkania i codziennego życia.

Badania przeprowadzone przez Otodom i OLX jednoznacznie wskazują, że z punktu widzenia wrocławian najatrakcyjniejszą dzielnicą do zamieszkania jest Fabryczna. To ona została oceniona niezwykle wysoko praktycznie w każdym z rankingów. Położona jest wśród terenów zielonych, obfituje w nowoczesne place zabaw i miejsca do spędzania czasu wolnego, ceny towarów i usług są niskie, a sąsiedzi – bardzo przyjaźni.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj