STYL RUSTYKALNY – WNĘTRZE CHLEBEM I LASEM PACHNĄCE

W pomieszczeniu unosi się zapach świeżo upieczonego chleba i ciasta, wokół widać proste drewniane meble, których naturalną strukturę można poczuć nawet przy delikatnym dotknięciu ich powierzchni. Wnętrze urządzone w stylu rustykalnym poznajemy wszystkimi zmysłami. To miejsce, które nawiązuje do wiejskiego życia, drewnianej chaty z kominkiem, pełnej domowego ciepła i przyjemnej atmosfery.

Kuchnia z drewna

Styl rustykalny najczęściej wkrada się do kuchni i jadalni. Pomimo że od pewnego czasu projektanci koncentrują się na promowaniu zabudowy kuchennej z gładkimi i błyszczącymi frontami, to wciąż wśród tych trendów odnaleźć można motyw drewna o wyraźnie zarysowanym usłojeniu, naturalnej strukturze, która jest jego najpiękniejszą ozdobą.

W kuchni urządzonej w stylu rustykalnym koniecznie muszą znaleźć się stylizowane drewniane meble z grubym blatem. Jeżeli pomieszczenie jest duże, nie może w nim zabraknąć dużego stołu, również wykonanego z drewna, wraz z krzesłami przykrytymi ozdobnymi poduszkami, np. z motywem kwiatów polnych. Wnętrze potrzebuje ponadto kilku ozdób, takich jak wiklinowe dzbany i misy, warkocze czosnku, drewniane deski ręcznie zdobione, moździerze i ściereczki kuchenne z ludowym wzorem.

Rustykalny salon z nowoczesnym akcentem

Łączenie kilku stylów jest dzisiaj często stosowanym zabiegiem, dzięki któremu możemy stworzyć swój własny styl, inspirując się tym, co proponują projektanci i designerzy. Wiejskie aranżacje świetnie prezentują się z dodatkami nowoczesnymi, prostymi i minimalistycznymi. Fragmenty ściany możesz pokryć surową cegłą, drewnem lub betonem. W centrum postaw sofę o geometrycznym kształcie, przykryj ją lnianą narzutą i ozdób poduszkami z filcu. Niech stolik kawowy będzie własnoręcznie wykonanym dziełem, np. z palet, starej skrzyni czy po prostu kilku drewnianych elementów. Meble mogą być wykonane z drewna, jednak nie jest to konieczne. Świetnie sprawdzą się te z płyty MDF. Całość dopełnią koronki w oknach, lampy w formie dekoracyjnych żarówek i kwiaty w skrzynkach lub metalowych dzbanach.

Rustykalne wnętrze ma duszę, dzięki której już po przekroczeniu progu mieszkania można poczuć zapach dzieciństwa, ciepło rodzinnego domu i piękno natury. Jest nieco melancholijne, dające poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju. To styl, który docenią osoby, dla których ważne są tradycje rodzinne, ale też ci, którzy tęsknią za przeszłością.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj