SCHODY POTRZEBUJĄ OZDOBY

Dom piętrowy wymaga schodów, a te z kolei należy umieścić w takim miejscu, aby był on funkcjonalny i dodatkowy element wpisywał się w całą jego aranżacje. Najczęściej wybieramy przedpokój, korytarz i salon, to odpowiednie pomieszczenia, w których schody mogą prezentować się naprawdę efektownie. Należy je jednak „ozdobić”. Liczy się umiar, ale też wyczucie smaku.

Schody z oświetleniem

Odpowiednio dobrane światło nigdy nie zawodzi, to „architekt”, który doskonale odnajduje się w swojej roli – dekoruje wnętrze. Najprostszym, a jednocześnie bardzo efektownym oświetleniem są punkty świetlne, umieszczone przy stopniach. Pamiętaj jednak, aby zaplanować to jeszcze przed montażem schodów. Każdy stopień należy wyposażyć w listwy LED. W ten sposób zyskasz nie tylko ciekawą ozdobę klatki schodowej, ale również zwiększysz bezpieczeństwo poruszania się po nich po zmroku.
Jeżeli schody zostały już zamontowane, można zdecydować się na świetlne girlandy. Na rynku dostępne są te przeznaczone do podłączenia do kontaktu, jak też zasilane na baterie. Na przytwierdzonych do ściany haczykach wieszamy lampki bądź oplatamy nimi balustradę. Wyraziste kolory, stonowane barwy lub wielokolorowe rozwiązanie – wybór należy do Ciebie.

Naturalnie pięknie

Kolejnym „architektem”, a właściwie architektami są rośliny. Pasują do każdej aranżacji – klasycznej, nowoczesnej, skandynawskiej, industrialnej i loftowej. Bardzo ważne jest jednak to, aby obiektywnie ocenić możliwości swojej klatki schodowej. Jeżeli jest ona większa, a przede wszystkim szeroka, to możliwe jest umieszczenie większych donic z drzewkami lub kwiatami na podłodze. Z kolei jeżeli mamy ograniczoną powierzchnie, należy wybrać rośliny wiszące.
Istotną rolę odgrywają nie tylko same rośliny, ale też donice i kwietniki. Z drewnianymi schodami idealnie komponują się te wykonane z wikliny i sznurków. W modernistycznych aranżacjach nie powinno zabraknąć donic aluminiowych, betonowych i z włókna szklanego.

Sentymentalna wystawa

To, co sprawdza się ZAWSZE, to fotografie umieszczone w ciekawie zdobionych ramkach. Na klatce schodowej na ścianie zawisnąć mogą małe zdjęcia ułożone w efektowny sposób lub duże fotografie zajmujące znaczną część powierzchni ściany. Alternatywą dla zdjęć rodzinnych są obrazy i plakaty. Odpowiednio dopasowane do stylistyki wnętrza salony czy korytarza będą łączyły z nimi klatkę schodową i zagwarantują płynne przejście pomiędzy tymi dwoma przestrzeniami.
Nie traktuj klatki schodowej po macoszemu. Nie koncentruj się jedynie na jej praktycznej funkcji. Spójrz na nią pod kątem wnętrza, które ma również reprezentować Ciebie i Twoje mieszkanie.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj