JAK URZĄDZIĆ SIĘ EKO?

Wnętrze w harmonii z naturą stanowi wyjątkowe miejsce, szczególnie kiedy zależy nam na stworzeniu azylu przepełnionego spokojem i pozytywną aurą. W codziennym biegu tęsknimy za odpoczynkiem i chwilą relaksu, które niestety trudno jest również odnaleźć w swoim mieszkaniu. Pomóc w tym może przyjaźń z naturą, czyli ze środowiskiem, którego tak naprawdę doświadczamy, będąc jedynie z dala od miastowego zgiełku.

Kolory natury

Tym, co ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, są na pewno kolory. Mają one niezwykłą zdolność uspokajania człowieka, ale również mogą być drażniącymi impulsami. Kolory natury to wszystkie te, które odnajdziemy, wyglądając za okno oraz spacerując po parku. We wnętrzu eko należy zatem skoncentrować się na takich barwach, jak zieleń, brązy w różnych tonacjach, szarości i beże.

Materiały eco friendly

Naturalne materiały są obecne nie tylko we wnętrzach urządzonych w stylu eko, ale także w stylu klasycznym, nowoczesnym, industrialnym i skandynawskim. Doceniamy ich potencjał dekoracyjny oraz wysoką jakość. Wśród nich królem jest oczywiście drewno, z którego wykonane są meble, podłoga, ale coraz częściej także oświetlenie i dodatki. Z większą odwagą wkrada się dzisiaj do wnętrz również kamień, najlepiej ten o nieregularnych kształtach. Sofy i fotele pokrywają narzuty z lnu, a regały zdobią bambusy, dekoracje z rattanu, korka i wikliny.
Przyjaciele eko bardzo dużą sympatią darzą rośliny. Objawia się to w aranżacjach dużą ilością kwiatów kolorowych i zielonych, obrazami z motywami wody, krajobrazów górskich i pustyni. Nowością na rynku są ozdoby ścienne wykonane z naturalnego mchu, które fantastycznie ożywiają brązowe i szare ściany.

Nowe życie starych przedmiotów

Ta skrzynka po owocach stojąca w garażu, ten stolik kawowy po prababci, a ta skrzynia, która pamięta czasy przedwojenne… to wszystko może Ci się przydać. Pamiętaj, że styl eko to nie tylko zezwolenie naturze na wejście do wnętrza naszego mieszkania, ale styl życia koncentrujący się na maksymalnym ograniczeniu pozbywania się przedmiotów na rzecz ich ponownego wykorzystania. Nie zaśmiecamy środowiska, a więc możemy pozwolić sobie na nieco industrialnego szaleństwa w salonie lub sypialni.
Skrzynka będzie idealnie prezentowała się na ścianie w formie wiszącej półki, stolik kawowy pomalowany na brązowo świetnie sprawdzi się w towarzystwie niskich puf w salonie, natomiast skrzynia to fantastyczne miejsce na pościel w sypialni lub na zabawki w pokoju dziecka.
Styl eko nie musi być nudny, to od Ciebie zależy, jaki będzie efekt końcowy. Natura, kreatywność oraz odwaga – jedynie tyle potrzebujesz.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj