ŁÓŻKO Z WIDOKIEM NA WANNĘ, CZYLI SYPIALNIA Z ŁAZIENKĄ

Aranżacja, którą jeszcze do niedawna mogliśmy podziwiać na ekranach telewizorów podczas oglądania amerykańskich filmów, obecna jest dzisiaj w wielu nowoczesnych mieszkaniach w naszym kraju. Nadal postrzegana jako nietuzinkowe i odważne rozwiązanie spotyka się z coraz większym uznaniem i zainteresowaniem Polaków. Projekt sypialni połączonej z łazienką nie przekonuje do siebie jednak każdego. Może jednak warto dać mu szansę?

Zachcianka czy przemyślana decyzja?

Tradycjonaliści postrzegają takie nowoczesne rozwiązania jako fanaberie, niepotrzebny wymysł oraz zachciankę, w której nie dostrzegają praktycznych korzyści. Odważni i otwarci na nowości entuzjaści nowoczesnych aranżacji są jednak innego zdania. Oprócz tego, że łóżko z wanną na jednej powierzchni prezentuje się bardzo efektowanie, to również gwarantuje komfort codziennego użytkowania.
Sypialnia z łazienką to bez wątpienia propozycja szczególnie dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz ponadprzeciętny komfort. Doceniają czas, kiedy mogą zrelaksować się podczas długiej kąpieli i jednocześnie nie boją się niebanalnych aranżacji. Możliwość realizacji takiego projektu jest jednak ograniczona pewnymi czynnikami, wśród których najważniejsze są: wielkość powierzchni i właściwa wentylacja w pomieszczeniu.

Wilgoć wrogiem numer 1

Nie od dziś wiadomo, że jednym z większych problemów w łazience jest wilgoć. Jednocześnie wzrasta świadomość przyczyn, które sprzyjają jej powstawaniu. To nieodpowiedni system wentylacyjny sprawia, że para wodna skrapla się i nie jest odprowadzana na zewnątrz. Decydując się na umieszczenie wanny w sypialni, trzeba pamiętać, że pomieszczenie to musi być dostosowane do funkcji użytkowej łazienki. Konieczne będzie zastosowanie skutecznej wentylacji i jednocześnie pamiętać o systematycznym wietrzeniu.

Meble do sypialni o szczególnych właściwościach

Meble muszą być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, a zatem połączenie sypialni z łazienką związane jest z ich ograniczonym wyborem. Lite drewno powinno zostać zastąpione płytami z przetworzonego drewna. Elementami wykończeniowymi mogą być te ze szkła i aluminium. Odpowiednim rozwiązaniem jest także zabezpieczenie powierzchni drewnianych lakierem lub olejem.
Miejsce na łazienkę w sypialni można wygospodarować niestety tylko na większych powierzchniach. Małe pomieszczenia często pozwalają jedynie na umieszczenie w nich łóżka, szafy i ewentualnie półki i stolików nocnych. Przy dużej sypialni i chęci połączenia tych dwóch przestrzeni należy skonsultować się z projektantem, ponieważ fantastyczny pomysł przy jego nieodpowiedniej realizacji może okazać się fiaskiem.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj