KUPNO MIESZKANIA – CZY TO JUŻ TEN CZAS?

Po studiach czy może po znalezieniu dobrej pracy? Przed czy po założeniu rodziny? A może warto poczekać, aż nasze konto oszczędnościowe pozwoli nam na tak dużą inwestycję? Każdy posiada jakiś plan na życie, w którym zawsze uwzględnia zakup własnego mieszkania. Dzielenie przestrzeni z rodzicami czy też korzystanie z czyjejś własności i zasilanie nie swojego konta nie jest dobrą perspektywą na przyszłość. Tak dłużej być nie może… ale czy to właściwy moment?

Życie włóczykija – to jeszcze nie teraz

Kończąc studia, nie zawsze mamy jasną sytuację, co będziemy robić. Idealnie, kiedy praca na nas czeka, dobrze płatna i w mieście, którym planowaliśmy osiąść na stałe. Często po odebraniu dyplomu następuje tzw. zderzenie z rzeczywistością. Praca nie znajdzie się sama, a też miejsce zamieszkania nie jest do końca pewne. To z pewnością nie jest najlepszy czas na zakup mieszkania. Może się okazać, że za miesiąc bądź pół roku otrzymamy dobrze płatną pracę na drugim końcu Polski, wtedy kupione niedawno mieszkanie nie będzie nam potrzebne.

Zatem, po pierwsze o własnym mieszkaniu powinniśmy pomyśleć, kiedy osiągniemy stabilną sytuację życiową.

Kredyt to obowiązek

Drugim warunkiem, który pozwoli nam kupić własne M, jest odpowiednia gotówka. Biorąc kredyt, musimy mieć świadomość, że nie otrzymamy całości kwoty na zakup mieszkania. Ponadto, zobowiązujemy się do spłaty zadurzenia w comiesięcznych ratach. Potrzebujemy zdolności kredytowej, a zatem stabilnej pracy i dobrych zarobków.

Własne mieszkanie idzie w parze z odpowiednią ilością gotówki. Jeżeli posiadasz oszczędności, dobre źródło dochodu i jesteś przekonany, że w najbliższych latach się to nie zmieni, to właśnie jest „ten” czas na zakup własnych czterech kątów.

Robi się ciasno

Twoja rodzina się powiększa, wynajmowane dwa pokoje z kuchnią nie dadzą tak dużego komfortu mieszkania czterem osobom jak trzem czy dwóm. Decydując się na pierwsze czy kolejne dziecko, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warunki mieszkaniowe pozwalają mi na tak duży życiowy krok. To dobry czas, aby rozważyć zakup nieruchomości, która będzie spełniała nasze oczekiwania i może okazać się tą jedyną, w której spędzimy długie lata naszego życia.

Dom idealny – łap okazje!

Czasami okazja spada na nas niczym grom z jasnego nieba, w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy nie jesteśmy na to przygotowani. Mieszkanie w atrakcyjnej cenie, idealnej lokalizacji i o odpowiednim metrażu nie trafia się codziennie. Kiedy już takie znajdziesz lub ono znajdzie Ciebie, nie siedź z założonymi rękoma, dokonaj kalkulacji swoich wydatków, policz oszczędności, sprawdź swoją zdolność kredytową. Może to właśnie jest ten „Twój” moment.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj