STYL ANGIELSKI – NOWOCZESNE WNĘTRZE Z TRADYCJĄ

Ciepłe i przytulne, jednocześnie eleganckie oraz stylowe – wnętrza w tylu angielskim wyróżniają się wyjątkowym połączeniem cech postrzeganych jako skrajne, „gryzące się”, niepasujące do siebie pod żadnym względem. To styl wyróżniający się bogactwem, wytwornym charakterem, ponadczasowością i nieodpartym urokiem.

Z romantycznym akcentem

Styl angielski rozpoznamy przede wszystkim po kolorach i motywach. Dominują w nim jasne, najczęściej pastelowe kolory obecne na ścianach, meblach oraz dodatkach. We wnętrzach nie może zabraknąć bogato zdobionych materiałów, jak kwiecista narzuta na sofę czy też zasłony w kratę w oknach. Stoły powinny być przykryte koronkowym obrusem, bardzo dobrze prezentują się również wszelkiego rodzaju wstążki i motywy roślinne. Całość powinna być jednak lekka, delikatna i romantyczna. Często w celu osiągnięcia takiego celu w salonie pełnym „bibelotów” wykorzystuje się drewniane meble w białym kolorze. To pozwala na większą swobodę w doborze bardziej wzorzystych dodatków.

Wnętrze urządzane latami

Synonimem stylu angielskiego jest eklektyzm. W aranżacjach dostrzec można akcenty z różnych epok, co nadaje całości niepowtarzalnego, ponadczasowego charakteru. Połączenie różniących się od siebie elementów pod względem stylu i wzoru powoduje, że wnętrze wygląda jak gdyby urządzane było latami, a każde pokolenie uzupełniało je o nowe dodatki, meble i kolory. Być może niektórzy uznają, że nic w ten sposób nie może do siebie pasować, tworzy się chaos i zostaje zaburzona harmonia. W rzeczywistości zaś koncepcja jest bardzo przemyślana, natomiast aranżacja stanowi jedną spójną całość.

Przepych czy szykowność?

Nagrodzenie różnych przedmiotów i dodatków dla niektórych może być przytłaczające. Poduszki na sofach, obrazy na każdej ścianie, lampy z abażurami, drewniane ramy luster, kryształowa zastawa, wazony i kwiatowe kompozycje, to miejsce, które nie przypadnie do gustu każdemu. W stylu angielskim wciąż coś się dzieje, mamy wrażenie, że wnętrze żyje, ma dusze i zmienia się na naszych oczach. Nie musimy podążać ślepo w tym kierunku, ponieważ tak jest modnie. Każdy styl wnętrzarski może być jedynie inspiracją do stworzenia i wykreowania własnego. Lubisz kwiaty i pastelowe kolory? Wybierz zasłony w róże, a ściany pokryj jasnoróżową farbą. Możesz zrezygnować z dodatkowych ozdób i zdecydować się jedynie na proste drewniane meble. W ten sposób nadasz wnętrzu nowoczesności, zachowując elegancki i przytulny charakter angielskich pomieszczeń.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj