ZADASZENIE TARASU – PRAKTYCZNE PORADY

Szukając mieszkania, niemal zawsze uwzględniamy przy tym taras lub balkon – nie dopuszczamy do siebie myśli, że mogłoby go zabraknąć. Podobnie jest, kiedy kupujemy lub budujemy dom, miejsce do relaksu jest jednym z ważniejszych kryteriów, jakimi się kierujemy. Mając jednak świadomość, że pogoda lubi płatać figle, zastanawiamy się nad jego zadaszeniem. Pojawia się pytanie – jakie będzie najlepsze?

Z materiału najprościej

Mając niewielki budżet, a przy tym marzenia o pięknym oraz funkcjonalnym tarasie, warto zdecydować się na materiałowe żagle, osłony lub markizy. Są dostępne w każdym sklepie budowlanym i ogrodowym, jak również w sklepach internetowych, często produkowane na indywidualne zamówienie z uwzględnieniem niestandardowych wymiarów powierzchni tarasowej. Możemy wybrać wzór, kolor, ale też sposób obsługi – ręczny lub mechaniczny. Nadają tarasom romantycznego i wyglądu, wpisują się w styl prowansalski, skandynawski oraz marynarski.

Istnieją jednak pewne obawy – czy materiał będzie odporny na deszcz, silny wiatr i słońce. To zależy od tego, na jaki się zdecydujemy. Należy zaznajomić się z parametrami technicznymi osłon, w których znajdziemy informacje, z jakiego tworzywa są one wykonane.

Uniwersalne płyty poliwęglanowe

Są chyba najczęściej wybieranym zadaszeniem tarasu w domach jednorodzinnych. Wyróżniają się lekkością i elastycznością, a ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dopasowania do każdego rodzaju konstrukcji budynku. Nie musimy obawiać się niekorzystnego wpływu czynników pogodowych, płyty poliwęglanowe bardzo dobrze znoszą zarówno deszcz, jak też wiatr. Jeżeli chodzi o szkodliwe dla skóry promieniowanie słoneczne, trzeba ostrożnie podchodzić do wyboru tej formy zadaszenia. Nie każda płyta zapewnia skuteczną ochronę, może się bowiem okazać, że konieczne będzie pokrycie jej farbą akrylową.

W rustykalnym stylu

Natura sprzyja architekturze i budownictwu. Drewno od wieków wspiera te dwie branże i sprzyja budowie rustykalnych budynków. Drewniane zadaszenie tarasu jest świetnym rozwiązaniem właśnie dla takich domów, gdzie pierwszoplanową rolę odgrywa Matka Natura. Ogranicza dostęp światła na taras, co może być zarówno zaletą, jak też wadą. Drewno wymaga renowacji, dlatego decydując się na nie, trzeba zadbać o jego solidne zabezpieczenie, nie tylko na początku, ale również w późniejszych latach.

Przy wyborze zadaszenia na taras należy wziąć pod uwagę konstrukcję budynku, wielkość powierzchni, nasze oczekiwania oraz oczywiście wygląd elewacji i otoczenia.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj