MIESZKANIE W STYLU BOHO

Styl boho, chyba jak żaden inny, może wywoływać skrajne uczucia. To mieszanka hippisowskiego luzu i swobody z motywami ludowymi oraz elementami etnicznymi. Trzeba przyznać, że w takim wnętrzu dzieje się bardzo dużo, co w opinii wielu jest utożsamiane z bałaganem i brakiem spójności koncepcji. Dzięki znajomości kilku zasad, jak też fundamentów stylu boho, można jednak stworzyć bardzo klimatyczne mieszkanie, w którym różnorodność stylistyki jest największym atutem.

Szaleństwo barw i wzorów

„Nic tutaj nie pasuje” – wnętrze w stylu boho ma dwa oblicza. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że każdy z elementów wystroju znalazł się tutaj całkowicie przypadkiem. Z drugiej strony oryginalne wnętrze w hippisowskim stylu powstaje zgodnie z bardzo precyzyjnie zaplanowaną koncepcją. Po bliższym jego poznaniu, okazuje się, że wszystko tworzy harmonijną całość i nawet w takim „szalonym bałaganie” nie ma przypadków.

Styl boho pozornie zapewnia dużą swobodę aranżacji, wyboru wzorów i motywów. Oczywiście uwadze nie umknie nam cała gama motywów charakterystycznych dla skrajnie sobie stylów. Roślinne zdobienia łączone są np. z etnicznymi ornamentami – w naszej wyobraźni wygląda to mało spójnie, ale kiedy spojrzymy na urządzony już salon czy sypialnie, dostrzeżemy w tym inspirującą przestrzeń, który pozwala nam odbyć niesamowitą podróż po wielu krańcach świata.

Ponadto, wnętrza boho to wielobarwność, w kolorach dzieje się naprawdę dużo. Fotel nie jest jednolitej barwy, często wygląda niczym wykonany z przypadkowo dobranych skrawków materiałów. Ponadto umeblowanie jest raczej eklektyczne. Współczesne meble uzupełnione są azjatyckimi i marokańskimi. Idealnie w takim wnętrzu sprawdzą się, np. niskie pufy.

Artystyczny klimat – czy dla każdego?

We współczesnych aranżacjach najczęściej koncentrujemy się na minimalistycznych rozwiązaniach. To, co jest proste, jest jednocześnie modne. W stylu boho jest całkowicie odwrotnie, tutaj wszystko stoi na głowie, jest to przykład aranżacji, która odchodzi daleko od wszystkich obowiązujących schematów. Nie jest to zatem rozwiązanie dla każdego, nie każdy będzie się czuł w takim wnętrzu dobrze, nawet jeżeli kawa u koleżanki w jej hippisowskim salonie to jedna z najwspanialszych i najbardziej odprężających chwil w ciągu dnia.

Styl boho przede wszystkim przypadnie do gustu osobom, które są głodne swobody i luzu. Minimalizm, prostota i sterylność to dla nich przejaw nudy, którego chcą uniknąć, aranżując swoje mieszkanie w bardziej kreatywny sposób. Boho to artyzm, zatem wszystkie artystyczne dusze na pewno będą się czuły dobrze w otoczeniu eklektycznej mieszanki stylów, barw i wzorów.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj