OGRÓD DLA DZIECI

Dzieci lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, sprzyja to również ich rozwojowi. Już od najmłodszych lat powinny mieć kontakt z naturą – to je uwrażliwia i jest wsparciem dla ich kreatywności. Ponadto, to doskonały sposób, aby pokazać im, że aktywnie spędzony czas wolny to doskonała zabawa, fantastyczna alternatywa dla komputera i telewizora. Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym i posiadasz nawet niewielką przestrzeń zieloną przed domem, wiedz, że Ty i Twoje dziecko jesteście wielkimi szczęściarzami.

Prywatny plac zabaw w ogrodzie

Huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, piaskownica… to nieodzowne elementy każdego publicznego placu zabaw. Nowoczesne rozwiązania pozwalają jednak na stworzenie przestrzeni zabawowej dla dzieci na prywatnej posesji. Niezwykle ważnym aspektem jest miejsce, w którym on powstanie. Powinno się wybrać takie, które jest położone z dala od ulicy. Jeżeli to możliwe wybieramy wolną przestrzeń za domem. Co więcej, należy uwzględnić nie tylko preferencje malucha, ale też jego wiek i fazę rozwoju. Dla najmłodszych dzieci polecamy kolorowe bujaki na sprężynach – dla chłopca samochód, dla dziewczynki konik lub żabka. Starszym dzieciom możemy zapewnić zabawę na huśtawkach drewnianych, zjeżdżalniach, drabinkach i karuzelach – ogranicza Cię jedynie wyobraźnia oraz oczywiście wielkość Twojego ogrodu.

Roślinny świat małego ogrodnika

Szczególnie najmłodsze dzieci są ciekawe świata, dla nich każdy dzień to inspirująca przygoda, poznają nowe rzeczy, odkrywają piękno natury, a także z zainteresowaniem obserwują zmiany w przyrodzie. Zakładając ogród, warto pomyśleć o naszych małych pomocnikach, które nie tylko lubią się bawić, ale też pomagać swoim rodzicom. Pozwólmy im na to, ucząc je jednocześnie szacunku do natury.

W ogrodzie małego ogrodnika powinny znaleźć się rośliny łatwe w uprawie, tj. zielony groszek, pomidorki koktajlowe, kabaczki, słonecznik, truskawki czy poziomki. W tym celu wydzielamy jedna grządkę lub dwie, która będzie tylko i wyłącznie prywatnym miejscem uprawy malucha. Opieka nad roślinami uczy samodzielności, a także dostarcza mnóstwo satysfakcji. Widząc efekty swojej pracy, dziecko uświadamia sobie, że jest potrzebne naturze i jednocześnie, że bardzo wiele jej zawdzięczamy. Po wyhodowaniu warzyw i owoców, zaproponuj maluchowi wspólne przygotowanie posiłku z tego, co sam wyhodował.

Rodzice najczęściej koncentrują się na stworzeniu dla swojego dziecka miejsca do zabawy, zapominając o tym, że ogród spełnia jeszcze inną niezwykle ważną funkcję. Prywatna grządka i wspólne prace ogrodowe mogą być początkiem wspaniałej „miłości” dziecka i natury

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj