MIESZKANIE KUPIĆ WIOSNĄ, LATEM, JESIENIĄ…, A MOŻE NA ZIMĘ?

Według wielu statystyk najwięcej mieszkań sprzedawanych jest wiosną. W opinii klientów to najlepszy czas na zakup własnego M. Powinieneś wiedzieć, iż na rynku nieruchomości również istnieje zjawisko sezonowości, które związane jest z różnicami w cenach. W niektórych miesiącach mieszkanie można kupić za niższą, naprawdę atrakcyjną cenę. Zatem czy wiosna to rzeczywiście dobry czas na taką inwestycję?

Wiosenne porządki… w życiu

Ożywienie na rynku nieruchomości obserwujemy przede wszystkim wiosną. Okres ten sprzyja zmianom, nowym planom i realizacjom marzeń. Wiele osób w tym czasie myśli o wprowadzeniu świeżości w swoim życiu. Przeprowadzka okazuje się najlepszym sposobem na rozpoczęcie nowego etapu, dlatego też deweloperzy już od wielu lat zgodnie twierdzą, że wiosną mieszkań sprzedają najwięcej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że obniżki cen w tym okresie nie są największe, można nawet uznać, że za nowe cztery kąty zapłacimy wtedy najwięcej.

Zimowe wyprzedaże

Prawdziwi łowcy promocji doskonale wiedzą, kiedy mogą liczyć na największe rabaty i obniżki cen, oczywiście następują one zimą. Koniec roku to dla deweloperów czas, kiedy wyprzedają oni ostatnie mieszkania, a ich ceny są znacznie niższe. Potencjalny nabywca może „złapać” mieszkanie za cenę o kilkanaście, a niekiedy kilkadziesiąt tysięcy niższą, niż wiosną czy latem.

Jednak przeprowadzka zimą nie należy do najbardziej komfortowych, dlatego też tak wiele osób zwleka z zakupem mieszkania do wiosny. Pamiętaj jednak, że zakup nieruchomości na rynku pierwotnym nie jest równoznaczny z koniecznością natychmiastowej przeprowadzki. Zakupu możesz dokonać pod koniec roku, podczas gdy zamieszkać w nowym miejscu możesz dopiero za kilka miesięcy.

Latem mieszkania oddajemy do użytku

Martwym okresem na rynku wtórnym jest lato, inaczej jest jednak na rynku pierwotnym. Od czerwca do września wiele nowych mieszkań oddawanych jest do użytku, a zatem to dobry czas, aby kupić swoje wymarzone M. Również wtedy wyprzedawane są nieruchomości, które na rynku są już dłużej, co sprzyja obniżkom cen. Od kilku lat obserwuje się zjawisko letniej sprzedaży mieszkań o dużym metrażu.

A może zaczekać do jesieni?

Jesień jest okresem przejściowym pomiędzy latem i zimą. Deweloperzy czekają jeszcze na potencjalnych klientów, utrzymując letnie ceny. Dopiero pod koniec roku następuje ich spadek, dlatego też o tej porze roku sprzedaż mieszkań jest najmniejsza.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj