URZĄDZAMY JADALNIĘ

Dla niektórych to najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. To tutaj przy jednym stole spotyka się cała rodzina, wspólnie spożywa posiłki i spędza czas wolny. Tak, to jadalnia, w wielu domach jest połączona z salonem bądź kuchnią, w innych stanowi zupełnie odrębną przestrzeń. Niezależnie od tego warto ją odpowiednio zaplanować, aby była praktyczna, funkcjonalna i zachwycała wyjątkowym wyglądem.

Przy jednym stole…

Najważniejszym elementem wyposażenia jadalni jest oczywiście stół. Jego wielkość uzależniona jest od metrażu pomieszczenia, ale też indywidualnych potrzeb, 6-osobowa rodzina będzie potrzebowała znacznie większego stołu, niż młode małżeństwo. Może być on tradycyjnie drewniany lub też wykonany z nowocześniejszych, symbolizujących modernistycznych styl materiałów, czyli szkła i metalu. Dobrze sprawdza się aluminium, gdyż jest wytrzymały i solidny i jednocześnie lekki, nie obciąża delikatniejszych konstrukcji podłogowych i nie pozostawia na nich nieestetycznych śladów.

W ostatnich sezonach pojawiły się zupełnie nowe rozwiązania, a mianowicie popularność zyskał kamień we wnętrzu. Jest on obecny na podłogach, na śladach, w dekoracjach, ale również wykonuje się z niego bardzo eleganckie oraz monumentalne stoły. Świetnie sprawdzą się w jadalniach większych i bardziej przestronnych.

Krzesła (nie) muszą pasować do stołu

W sklepach znajdziemy wiele propozycji zestawów stołu z krzesłami. Pasują do siebie idealnie, są wykonane z takiego samego materiału, mają identyczny kolor i utrzymane są w tym samym stylu. Czy jednak tylko takie rozwiązanie jest tym doskonałym?

Otóż, jesteśmy coraz odważniejsi w dokonywaniu wyborów mebli do naszego mieszkania. Lubimy, kiedy coś jest zaskakujące, nieoczywiste, oryginalne, a także niespotykane. Dobrym sposobem, aby pokazać tę swoją wyjątkowość jest wybór stołu i krzeseł na zasadzie kontrastów. Przykładowo, przy klasycznym drewnianym stole mogą stać krzesła z plastikowymi błękitnymi oparciami lub siedzeniami, a przy stole ze szklanym blatem krzesła pokryte czarną skórą.

A co z kolorami?

Jadalnia jest miejscem, które powinno być funkcjonalne i reprezentacyjne. Jeżeli chodzi o kolory ścian, to w większości przypadków najlepiej sprawdzają się beże, brązy i inne stonowane kolory. Modnym odcieniem, jaki świetnie prezentuje się w tym pomieszczeniu, jest butelkowa zieleń, która połączona ze szklanymi dodatkami tworzy kompozycję doskonałą.

 

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj