NIETYPOWE OŚWIETLENIA

Gra świateł to jedna z najwspanialszych dekoracji wnętrza niezależnie od tego, czy dotyczy to salonu, kuchni czy sypialni. Światło posiada bardzo duży potencjał, jeżeli chodzi o zmianę klimatu oraz atmosfery w pomieszczeniach, zarówno mieszkalnych, jak też użytku publicznego. Projektanci proponują nam coraz oryginalniejsze rozwiązania, dzięki którym wynalazek Edisona wciąż jest doceniany, a jego możliwości ewaluują.

Cotton ball, czyli światło w kolorze

Te niewielkie bawełniane kuleczki w różnych kolorach z pewnością przypadną do gustu miłośnikom pastelowych odcieni. To właśnie w takim wydaniu spotkać można je najczęściej, dlatego są fantastyczną ozdobą dla romantycznych i bardzo kobiecych wnętrz. Znalazły swoje zastosowanie również w pokojach dziecięcych, restauracjach i kawiarniach. Mogą mieć różne rozmiary, natomiast całość oświetlenia składa się z mniejszej lub większej ilości kolorowych kulek. Możliwości ich montażu są nieograniczone. Idealnie sprawdzają się przy obrazach, lustrach, oknach oraz ramach łóżek. Są najczęściej dodatkowym źródłem światła – lekko przytłumionego oraz bardzo relaksującego.

Światło w podłodze

Skoro żyrandole można powiesić przy suficie, to dlaczego nie pójść o krok dalej i nie zamontować niewielkich punktów świetlnych w podłodze? To jednak rozwiązanie, które szczególnie polecane jest do większych pomieszczeń, konieczne jest wygospodarowanie powierzchni przy ścianie, gdzie zostaną umieszczone oczka z żarówkami LED. To bez wątpienia doskonały sposób na podświetlenie schodów i podestów. W takim przypadku najczęściej światło ukryte zostaje pod stopniami.

MAXimum światła

Lampa w rozmiarze XXL, czyli jeden z największych trendów 2017 roku. Im lampa jest większa, tym ciekawszy efekt jesteśmy w stanie uzyskać. W sklepach coraz częściej można spotkać przerysowane oświetlenie, niczym z jaskini olbrzyma. Ze względu na duży wybór takich lamp, świetnie wpisują się w charakter każdego wnętrza. Wybierane są przez zwolenników klasycznych rozwiązań, ale też nowoczesnych i minimalistyczny aranżacji. Mogą być wykonane z drewna, aluminium i tworzywa sztucznego z dodatkiem materiałów o zróżnicowanej strukturze.

Edison byłby dumny

W bardziej awangardowych wnętrzach wykorzystywane jest dzisiaj oświetlenie, będące symbolem skrajnego minimalizmu. To żarówki zawieszone na drucikach… i nic poza tym! To powoduje, że to, co najcenniejsze ukrywane jest niekiedy pod dużą warstwą materiału, a tak wcale być nie musi. Żarówki mogą mieć różne kształty i rozmiary, ich światło to również bogactwo kolorów. Należy ponadto podkreślić, iż takie oświetlenie jest bardzo energooszczędne, gdyż wykorzystuje się w nim technologię LED.

 

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj