GLAZURA TRENDY 2017

Ceramika od wielu lat stanowi jeden z trendów, które są obecne w aranżacjach łazienkowych. W 2017 roku również wiedzie prym i jest promowana przez światowych projektantów wnętrz. Zmienia się jednak jej wzornictwo, każdy kolejny rok to inne możliwości i rozwiązania.

W geometrycznych kształtach

Współczesne trendy nawiązują do stylu modernistycznego, którego jedną z ważniejszych cech są geometryczne kształty. W 2017 roku koniecznie powinny one pojawić się na ścianach. Wyraziste wzory doskonale sprawdzają się szczególnie w większych pomieszczeniach. Płytki ceramiczne w takim wydaniu tworzą na powierzchniach bardzo oryginalne „tapety”. Zapewniają nieograniczone możliwości tworzenia „ceramicznych pejzaży”. Projektanci chętnie łączą ze sobą różne wzory, niekiedy nawet kolory. Kwadraty, prostokąty oraz koła w wielu rozmiarach i konfiguracjach to trend, który zapoczątkowany został na wybiegach mody, natomiast idealnie sprawdza się w aranżacjach wnętrz.

Jeżeli chodzi o małe powierzchnie łazienek bądź kuchni, można wykorzystać kilka kafelków w geometrycznych kształtach, umieszczając je np. nad blatem kuchennym czy też umywalką.

Natura wciąż na topie

Istnieje jeden motyw, który wyróżnia się ponadczasowością, nigdy nie znudzi się projektantom, nigdy nie zostanie zdominowany przez żaden inny – to natura. To ona wytycza trendy w modzie i aranżacji wnętrz. W tym roku warto postawić na płytki ceramiczne we wzorze naturalnego kamienia. To propozycja dla wszystkich zwolenników niebanalnych rozwiązań i połączeń zarówno kolorystycznych, jak też połączeń różnych stylów. Kamień doskonale komponuje się z drewnem, a jego ciemny kolor z jaśniejszymi dodatkami.

W rozmiarze XXL

Standardowy rozmiar płytek to już przeszłość. Teraz swoje 5 minut mają płytki w dużych rozmiarach, im większe, tym lepiej i tym samym ciekawiej. Dzięki nim można osiągnąć jeszcze bardziej modernistyczny charakter wnętrza łazienki. Fantastycznie podkreślają geometryczne kształty mebli i nadają aranżacji minimalizmu, tak bardzo pożądanego we współczesnej architekturze. Minimalna ilość spoin tworzy wrażenie jednolitej tafli na ścianie. Przy mniejszych powierzchniach wystarczy wykorzystać kilka płytek, aby pokryć powierzchnię, która będzie idealnie wpisywała się w aktualne trendy.

Ściany w każdym pomieszczeniu tworzą tło dla pozostałych elementów – mebli i dekoracji. To od nich zależy kierunek, w jakim będziemy podążać w aranżowaniu wnętrza.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj