ZAPRASZAMY NA POKŁAD – SALON W STYLU MARYNISTYCZNYM

Ahoj przygodo! Tym razem wypływamy na głębokie wody w poszukiwaniu cech stylu marynistycznego. Wnętrze niczym kadr z wakacyjnych wspomnień może być ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą „usłyszeć” szum fal bez konieczności wyjazdu nad morze.

Takie aranżacje są popularne już od kilku sezonów. Najczęściej decydujemy się wykorzystać marynarskie motywy w salonie, miejscu reprezentacyjnym, dla niektórych będącym sercem mieszkania. Oto o czym powinieneś pamiętać!

Biel i błękit – duet niezawodny

Kluczową rolę odgrywa kolorystyka. W salonie w stylu marynarskim dominują dwa kolory – biel i błękit. Wydaje się zatem, że jest to wnętrze sterylne i chłodne. Nic bardziej mylnego! Białe ściany wzbogacone o niebieskie akcenty może stworzyć bardzo przytulne wnętrze, kiedy dodamy do tego drewniane meble. Nie mogą one być jednak w ciemnych kolorach. Najlepiej, kiedy wybierze te bielone bądź w kolorze bardzo jasnego brązu. Również kolor niebieski nie musi mieć jednego odcieniu, tutaj można eksperymentować – błękit i granat, dlaczego nie?

Kajuta kapitana – dekoracje okrętowe

Kolory to jednak nie wszystko. Duże znaczenie mają dodatki i elementy dekoracyjne, które sprawią, że będzie to wnętrze przypominające okrętowy pokład. Co wybrać? Doskonale sprawdzą się pamiątki przywiezione z wakacji – muszle, piasek, modele statków i okrętów. Warto też wykorzystać białe ściany jako tło dla morskich obrazów. Nieużyteczne dotąd stare mapy także znajdą swoje miejsce w takim wnętrzu. Liczne lampiony i butelki będą doskonałym dopełnieniem całości.

Zadbać o szczegóły

Zastanawiając się, co wybrać – rolety, żaluzje czy zasłony – w tym przypadku zdecydowanie stawiamy na to ostatnie. Długie, granatowe materiały w oknach są niezawodne w stylu marynistycznym, podobnie jak biało-niebieskie poduszki oraz narzuty na sofę i fotele. Jeżeli w salonie znajduje się stół i krzesła, nie zapomnij także o obrusie i kilku akcentach dekoracyjnych przy krzesłach, takich jak wstążki czy wygodne poduszki. Na stole niech stanie kilka słoiczków, które będą pełniły rolę świeczników, lampionów lub wazonów, np. umieszczone w drewnianej skrzynce lub wiklinowych koszyku.

Styl marynistyczny cechuje się sterylnością barw, ciepłem materiałów, a także magią dodatków, będących wspomnieniem z wakacyjnych morskich przygód. Aby nadać wnętrzu bardziej osobistego charakteru można przykładowo ozdobić ściany zdjęciami widoków morza czy też tych, które pokazują nas samych na tle morskich fal czy chowającego się w lustrze wody zachodzącego słońca.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj