MINIMALIZM I PROSTOTA – URZĄDZAMY WNĘTRZE W STYLU MODERNISTYCZNYM

Prosto, funkcjonalnie i nowocześnie, czyli w stylu modernistycznym. Przetrwał on w architekturze po współczesne czasy, pomimo że pojawił się oraz rozwijał na początku wieku XX. Jego ponadczasowość sprawia, iż jest chętnie wybierany przez ludzi, którzy chcą odnaleźć w swoim mieszkaniu spokój i harmonię, jednocześnie móc cieszyć oko wyjątkowym wnętrzem.

Zaskakująca prosta

Jedną z cech, jaka od początku wyróżniała modernizm była prostota. To styl, który całkowicie zaprzeczał wcześniej kreowanym aranżacją, gdzie dominowały bogate zdobienia i duża ilość detali. W modernizmie ograniczamy się do minimum, czyli to, co niepotrzebne, nie musi zaburzać naszej przestrzeni. Współcześnie cecha ta objawia się przede wszystkim w prostych i geometrycznych kształtach mebli. Są one niczym klocki, które ustawiamy jeden na drugim i jeden obok drugiego. Pasują do siebie idealnie, stanowią jedną całość, a ich fronty są gładkie – błyszczące lub matowe. Meble pozbawione są często uchwytów, a szafki otwierane są poprzez specjalnie wykończone krawędzie. Ponadto kolorystyka wnętrza, najczęściej jest ona surowa i chłodna, a dominującymi kolorami są biel, beż, brązy, szarości i czerń.

Wbrew pozorom wnętrze modernistyczne wymaga od nad dużej precyzji. Brak detali i ozdób zwraca uwagę na każdy szczegół, w tym przypadku np. dokładność wykończenia mebli czy też pomalowania ścian. Nie można pozwolić sobie na żadne pomyłki, wszystko musi być perfekcyjne.

Kusząca funkcjonalność

W prostocie tkwi sekret funkcjonalności wnętrza. Dom jest miejscem, w którym mamy czuć się dobrze, które będzie napajać nas energią, a każde pomieszczenie będzie w 100% spełniało swoją rolę. Krzesło nie może być więc elementem, które tylko pasuje do całej aranżacji. Jeżeli nie można na nim usiąść wygodnie, nie można go nazwać mianem krzesła. Podobnie jest z łóżkiem i innymi meblami, ale też ich rozmieszczeniem. Ograniczony dostęp do szafki kuchennej, gdzie znajdują się talerze, uniemożliwia nam swobodę poruszania się po kuchni. W salonie, gdzie brakuje sofy, nie można wygodnie usiąść przed telewizorem i odpocząć. Wszystko to po pewnym czasie może wpłynąć na nasze samopoczucie. Dopiero wtedy dostrzegamy, jak istotne jest racjonalne podejście do aranżacji swojej przestrzeni. W modernizmie to cecha, która warunkuje ten styl, jest jego fundamentem i bez niej modernizm nie istnieje.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj