PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY

Pomimo, że jest ubezpieczeniem dobrowolnym, decyduje się na nie coraz więcej osób. Ubezpieczenie mieszkania lub domu stanowi zabezpieczenie jego właściciela przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Zawsze przecież może się zdarzyć, że sąsiad nie zakręci wody w kranie i zaleje wówczas nasze mieszkanie, jak również nigdy nie możemy mieć pewności co do tego, że drzwi antywłamaniowe uchronią nas przed kradzieżą.

Wybieramy polisę

Ofert ubezpieczeń mieszkaniowych jest bardzo dużo, a każdy ubezpieczyciel proponuje nam inne warunki, które bez odpowiedniej wiedzy możemy uznać za atrakcyjne, chociaż w rzeczywistości nie zawsze takie są. Zanim wybierzemy ubezpieczenie „szyte na miarę naszych potrzeb”, należy się zastanowić nad tym, czego właściwie od niego oczekujemy, a zatem kluczowy może okazać zakres ochrony ubezpieczenia. W jego skład wchodzą mury, mienie stałe i ruchome oraz mała architektura i budynki gospodarcze. Nie bez znaczenia jest również to, od jakich zdarzeń ubezpieczamy naszą nieruchomość. Wśród nich znajdują się: kradzież, powódź, włamanie, przepięcia, wandalizm, zalanie, uderzenia pioruna, huragany i nawałnice, wybuchy, lawiny, trzęsienia i osunięcia ziemi, upadki drzew, uderzenia pioruna, a nawet upadek statku powietrznego. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze tych zdarzeń, przeanalizujmy ryzyko, na jakie ewentualnie może być narażone nasze mieszkanie. W Polsce nie ma np. zagrożenia lawiną, a więc tę kwestię można pominąć.

Przy wyborze polisy należy również uwzględnić okres jej trwania, wysokość składki ubezpieczeniowej, a także wysokość sumy ubezpieczeniowej, na jaką jest ubezpieczone mieszkanie. Na cenę wpływ ma zakres ubezpieczenia, dodatkowe ubezpieczenia, jakie kupujemy oraz specjalne zniżki.

Ubezpieczenie dla komfortu życia

Pomimo, że duży odsetek właścicieli nieruchomości decyduje się na ich ubezpieczenie, nadal są tacy, którzy chcąc zaoszczędzić, rezygnują z niego. Przy okazji nawałnic w naszym kraju, bardzo często słyszy się u dużych zniszczeniach i braku środków na odbudowę domów. Dzieje się tak, ponieważ w wyniku huraganu bądź też powodzi dochodzi do zerwania dachów, wybicia szyb i zatopień, a nie wszyscy właściciele domów posiadają ubezpieczenie, które pozwoliłoby im pokryć szkody.

Ubezpieczenie są gwarancja pewności, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia nie zawsze zależnego od nas, otrzymamy stosowną kwotę pieniędzy, aby odbudować to, co zostało zniszczone. To najlepsza forma zabezpieczenia, dzięki której mamy pewność, że nie pozostaniemy sami w sytuacji zniszczenia naszego domu czy mieszkania.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj