OGRÓD MARZEŃ. WYBIERAMY MEBLE DO OGRODU

Ogród – nasz prywatny azyl, miejsce relaksu, odpoczynku oraz spędzania czasu wolnego. Każdy z nas marzy o pięknie zagospodarowanej przestrzeni przed swoim domem. Ma ona nie tylko cieszyć oko, ale również spełniać praktyczną funkcję, a więc meble ogrodowe to jeden z jej ważniejszych elementów. Przy ich wyborze kierujemy się designem, najnowszymi trendami, ale też materiałem, mającym zapewnić im długą trwałość i ceną.

Jeżeli zależy nam na trwałości i solidności mebli ogrodowych, to najważniejszym czynnikiem, jaki może nam to zapewnić, jest materiał, z jakiego są wykonane krzesła i stół. Meble znajdujące się na zewnątrz każdego dnia narażone są na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Niezależnie od tego, czy świeci słońce czy też pada deszcz i panuje chłód, musimy liczyć się z tym, iż meble stają się coraz mniej trwałe, często zmieniają swój kolor, niekiedy rdzewieją, a po jakimś czasie przestają spełniać swoją funkcję zarówno praktyczną, jak również estetyczną.

Drewno – natura dla natury

Drewniane meble ogrodowe cieszą się dużą popularnością wśród miłośników oryginalnie zagospodarowanych terenów zielonych. Produkowane są z drewna krajowego, takiego jak dąb czy sosna, jak też z drewna egzotycznego. Są to meble trwałe i bardzo solidne, ale musimy pamiętać o wyborze tych, które zostały wykonane z drewna wysokiej jakości. Należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Meble z drewna przechowujemy w suchym miejscu i pamiętamy o ich regularnej konserwacji. Takie postępowanie pozwoli nam zachować ich wyjątkowy wygląd przez długie lata.

Drewno ma swój niepowtarzalny charakter. Takie meble ogrodowe mogą być zarówno stylowe i eleganckie, jak też nowoczesne oraz modernistyczne. Mogą być wzbogacone o elementy szklane i metalowe. Wówczas całkowicie zmienia się ich wygląd, sprawiając, że uzyskujemy nietuzinkową aranżację.

Meble wiklinowe do ogrodu i na taras

Kolejną propozycją, którą często polecają projektanci, to meble wykonane z wikliny. Są lekkie i bez problemu można je przestawiać w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Podobnie jak meble drewniane często uzupełniane są o szklane lub metalowe wykończenia. Trzeba jednak wiedzieć, że wiklina pod wpływem słońca, wody i mrozu szybko niszczeje, dlatego dobrze jest zadbać o ustawianie pod dachem lub w miejscu zacienionym. Ze względu na swoją niewielką wagę meble wiklinowe sprawdzają się na balkonach i tarasach.

Najbardziej wytrzymałe meble metalowe

Tym, którym zależy przede wszystkim na wytrzymałości mebli i ich wysokiej odporności na zniszczenia, poleca się te wykonane z metalu. To one zapewniają długoletnie użytkowanie, a ich wygląd często odpowiada najnowszym trendom. Przykryte poduszkami prezentują się bardzo efektownie, szczególnie że w ten sposób możemy całkowicie odmienić ich wygląd. Stalowe elementy należy jednak zabezpieczyć przed wilgocią, dlatego wybierajmy te ocynkowane, malowane proszkowo lub oksydowane.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj