WYCENA MIESZKANIA – SPRZEDAWAJ Z GŁOWĄ!

Czy zastanawiałeś się nad tym, ile jest warte Twoje mieszkanie? Na co dzień o tym nie myślimy, problem pojawia się dopiero przy jego sprzedaży. Każdy chce zarobić jak najwięcej i jednocześnie sprzedać mieszkanie jak najszybciej, a zatem liczy się cena atrakcyjna dla potencjalnego klienta. Rzetelna wycena może okazać się kluczowa zarówno dla nas, jak również naszego nabywcy.

Przegląd lokalnych ogłoszeń

Źródłem naszej wiedzy o aktualnych cenach mieszkań są bez wątpienia inne, podobne nieruchomości. Zacznijmy zatem od przeglądu ogłoszeń, aby zorientować się, ile mogą być warte nasze cztery kąty. Internet, prasa i radio to w nich znajdziemy cenne dla nas informacje. Postaraj się znaleźć ogłoszenia, które dotyczą lokali najbardziej zbliżonych do naszego. Pamiętaj, że podana cena jest zazwyczaj nieco wyższa niż ta, którą sprzedawcy chcą uzyskać. Dzieje się tak za sprawą konieczności negocjacji. Na rynku wtórnym jest to duża zaleta dla potencjalnego klienta, który ma możliwości wynegocjowania dla siebie najlepszej oferty.

Przybliżona wycena nieruchomości

W Internecie znajdziemy wiele portali, pozwalających nam wycenić mieszkanie poprzez wypełnienie odpowiedniej ankiety. Bardzo często taka usługa jest darmowa, a więc możemy skorzystać z kilku narzędzi w celu porównania propozycji ceny każdego z nich. Zobowiązani jesteśmy podać odpowiednie informacje dotyczące naszego mieszkania, bowiem to właśnie na ich podstawie zostanie nam podana przybliżona cena, za jaką możemy je sprzedać. Ważne jest również to, że system odnajduje przy pomocy systemu GPS inne, zbliżone do naszej oferty mieszkania, a więc zaoszczędzamy czas na samodzielnym przeszukiwaniu stron internetowych z ogłoszeniami sprzedażowymi.

Pomoc rzeczoznawcy

Najlepszą wycenę uzyskamy bez wątpienia, korzystając z usług profesjonalnego rzeczoznawcy. Taka osoba tworzy odpowiedni dokument, który jest niezbędny, przykładowo . przy ubieganiu się o kredyt lub przy sporze z organem podatkowym. Rzeczoznawca pozyskuje od nas odpowiednie informacje na temat mieszkania, jak również wykorzystuje swoją wiedzę dotyczącą aktualnego rynku nieruchomości. Jeżeli decydujemy się na taką wycenę mieszkania, musimy liczyć się z poniesieniem pewnych kosztów, które obecnie są bardzo zróżnicowane. Aby znaleźć najbardziej korzystną dla nas ofertę i jednocześnie mieć pewność, że korzystamy z usług rzetelnego profesjonalisty, dobrze jest porównać kilka ofert.

Wyceniać mieszkanie samemu czy może zlecić to zadanie ekspertowi? To pytanie stawia sobie każdy, kto decyduje się na sprzedaż nieruchomości. Jeżeli jesteśmy pewni naszej wiedzy oraz odpowiednio zapoznamy się z aktualnymi cenami rynkowymi, to możemy cenę mieszkania oszacować samemu. W innych przypadkach nie należy ryzykować. Cena, za jaką sprzedajemy mieszkanie, jest kluczowym czynnikiem, jaki jest brany pod uwagę przez potencjalnych nabywców.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj