DOBRE PIERWSZE WRAŻENIE – URZĄDZAMY PRZEDPOKÓJ

Otwierają się drzwi Twojego mieszkania i co widzisz? Oczywiście pierwsze spojrzenie pada na przedpokój, który jest przystawką do dania głównego, jakim jest najczęściej salon bądź też kuchnia. Podobnie jak w restauracji, kiedy przekąska nas nie oczarowała smakiem, na danie główne nie czekamy już z taką ekscytacją, a wręcz tracimy na nie ochotę. Przedpokój musi mieć zatem odpowiedni wygląd, smak i charakter.

Przedpokój funkcjonalny

Nie ulega jednak wątpliwości, że przedpokój powinien być urządzony praktycznie. Jest to spowodowane jego przeznaczeniem, to tutaj znajdują się nasze okrycia wierzchnie: buty, a niekiedy nawet sprzęty i urządzenia, które używamy na co dzień i od święta. Nie może w nim więc zabraknąć szafy i szafek. Jeżeli mamy to szczęście, że w holu znajduje się wnęka, to wystarczy umieścić w niej szafę, w której znajdzie się miejsce zarówno dla kurtek i płaszczy, jak też butów oraz urządzeń, jak odkurzacz czy żelazko. Warto jest pomyśleć o zagospodarowaniu jej wnętrza. Świetnie sprawdzają się koszyki i pudełka, które pomogą Ci utrzymać ład i porządek. Deskę do prasowania można, np. powiesić na drzwiach lub też z tyłu szafy. W przedpokoju nie powinno zabraknąć również wieszaków oraz szafki na buty.

Spójna aranżacja mieszkania

Wróćmy do naszej restauracji, przystawki i dania głównego. Dobrze zaplanowane menu jest spójne i smaki wszystkich dań współgrają ze sobą idealnie. Jednocześnie nie mogą być one nudne. Jeżeli na pierwsze danie otrzymamy krewetki, na drugie małże nie będą już dobrym pomysłem, również drób nie powinien znaleźć się we wszystkich potrawach. W aranżacji wnętrza naszego mieszkania powinniśmy kierować się tymi samymi zasadami. Jeżeli decydujemy się na styl nowoczesny w salonie i w kuchni, to także przedpokój powinien być utrzymany w takich charakterze. Nie musimy jednak wykorzystywać tych samych kolorów i mebli. Przykładowo, jeżeli w salonie ściany pokryliśmy jasną zielenią, przedpokój może być w odcieniach brązu i beżu.

Odrobina szaleństwa

Funkcjonalny, praktyczny i reprezentacyjny, ale też nasz, czyli odzwierciedlający nasz charakter. Pamiętaj, że przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście po wejściu do mieszkania. Wykorzystajmy więc odpowiednio jego przestrzeń np. na zaprezentowanie naszej osoby i innych mieszkańców. Ściany mogą zdobić zdjęcia rodziny czy też pamiątki z podróży. Wieszaki nie muszą być tradycyjne, ale powinny mieć fantazyjne kształty. W przedpokoju nie powinno także zabraknąć lustra. Jeżeli jest to pomieszczenie o niewielkim metrażu, to tym bardziej należy się nad nim zastanowić, ponieważ optycznie powiększy ono wnętrze.

 

Zadbaj o „przystawkę” swojego mieszkania.

Niech będzie ona dobrym wprowadzeniem do dania głównego!

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj