REMONT NIE TAKI STRASZNY, JAK GO MALUJĄ, CZYLI JAK WSPÓŁPRACOWAĆ Z EKIPĄ REMONTOWĄ

Każdy z nas lubi nowe i świeże wnętrza, jednak rzadko kto powie, że lubi remonty. Bez nich jednak nie jest możliwe wprowadzenie zmian w mieszkaniu i stworzenie czegoś nowego, bardziej wpisującego się we współcześnie obowiązujące trendy. Prace remontowe nie kojarzą nam się pozytywnie, raczej ich synonimami są bałagan, wysokie koszty, dużo stresu i konflikty z ekipą remontową. Czy można to zmienić?

Ustalmy reguły

Pośpiech nie jest najlepszym partnerem remontów. Wiele osób chce jak najszybciej zacząć i skończyć, co w efekcie może doprowadzić do zupełnie odwrotnego rezultatu. Nie z każdą ekipą remontową rozmawia się łatwo, jednak tego etapu współpracy nie należy pomijać. Ty musisz przedstawić swoje oczekiwania, preferencje, a także możliwości finansowe i jednocześnie poznać kwalifikacje i umiejętności wykonawców. Oni zaś potrzebują informacji na temat tego, co chcesz zmienić w swoim mieszkaniu oraz powinni już na początku przedstawić Ci swoją ofertę. Niektórzy decydują się na podpisanie umowy, która jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem zarówno dla jednej, jak również dla drugiej strony. I tutaj ważna kwestia, im więcej mamy na piśmie, tym większe wymagania możemy stawiać.

Musisz wiedzieć, komu powierzasz swój dom

Ekipa remontowa nie może być „ekipą z ulicy”. Znalazłeś ogłoszenie w Internecie lub prasie, dzwonisz, umawiasz się i zaczynacie remont. Nie do końca tak jest, a już na pewno być tak nie powinno. Czy wiesz, kim są osoby, które będą przeprowadzać remont w Twoim mieszkaniu. Warto jest poznać je bliżej, sprawdzić ich referencje i zweryfikować umiejętności. Z pewnością większe zaufanie wzbudza firma, która na swojej stronie internetowej prezentuje portfolio. Wiesz wówczas, czego możesz od niej oczekiwać i jak dużo może Ci ona zaoferować. Po rozpoczęciu prac nie trać czujności. Każdy niepojący sygnał nie może umknąć Twojej uwadze.

Trzymajmy się planu

We współpracy z ekipą remontową warto być stanowczym i pewnym swoich racji, jednak nie możemy w ten sposób podważać kompetencji wykonawców, to oni są fachowcami i znają się na pewnych rzeczach lepiej od nas. Przed przystąpieniem do prac, należy ustalić pewien plan działania. Im będzie on bardziej szczegółowy, tym sprawniej potoczą się dalsze prace. Projekt wnętrza będzie stanowił podstawę remontu, na którym ekipa remontowa będzie opierała swoje działania. Warto jest również ustalić kolejność prac oraz czas ich wykonania, aby zabezpieczyć się przed wydłużaniem się czasu remontu.

Do remontu staraj się podchodzić racjonalnie, ale z dużym zaangażowaniem. Postaraj się, aby odbywał się on w takim terminie, kiedy będziesz mógł więcej czasu poświęcić na kontrolę odbywających się prac.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj