CIEPŁO I PRZYTULNIE, CZYLI WNĘTRZE W STYLU SKANDYNAWSKIM

Prosta forma, przejrzystość aranżacji i dominująca biel, a przy tym naturalne oraz ekologiczne materiały, które dostrzec można nie tylko w dodatkach, ale również w głównych elementach wystroju, czyli meblach. Styl skandynawski, pomimo że utrzymany w jasnej kolorystyce, nie musi kojarzyć się z chłodem i sterylnością. Może być to przytulne i ciepłe wnętrze.

W modernistycznym duchu

Sztuka nowoczesna, która rozwijała się od lat 60. XIX wieku do lat 70. XX wieku, wytyczyła w architekturze nowe trendy. Wnętrza miały być przede wszystkim funkcjonalne i proste, miały służyć ludziom, którzy będą w ten sposób mogli liczyć na maksymalny komfort. Modernizmem inspirowany jest styl skandynawski, gdzie we wnętrzu znajdziemy przede wszystkim przedmioty codziennego użytku – niezbędne i potrzebne. Ważna jest przestrzeń, a zatem koncepcja musi być dobrze zaplanowana i przemyślana. Meble w geometrycznych kształtach stanowią fundament tego nurtu.

W darze od Matki Natury

Wchodząc do skandynawskiego wnętrza, nie sposób nie dostrzec w niej natury. Przy projektowaniu takiego pomieszczenia wykorzystuje się najczęściej materiały z tworzyw naturalnych. Meble powinny być drewniane, najlepiej nielakierowane, aby jeszcze mocniej podkreślić ich wyjątkowość. Przy wyborze dodatków również należy kierować się naturą, a więc stawiamy na wiklinę, len, kamień i naturalną skórę. Inspiracją może być skandynawski krajobraz, czyli widok zaśnieżonego pustkowia, gdzie Morze Północne mieni się w odcieniach spokojnej szarości.

Jasno i przejrzyście

Nie mniej istotne, jak same wyposażenie wnętrza, są kolory, którymi pokryjemy ściany, jak też w których wybierzemy meble i dodatki. Bez wątpienia synonimem skandynawskiego stylu jest biel oraz jasna kolorystyka. Dobrze sprawdza się szarość, odzienie beżu i błękity. Dla kontrastu można dopełnić tę jasność mocniejszym i bardziej wyrazistym kolorem, np. granatem lub brązem.

Przytulnie po skandynawsku

Styl ten wielu osobom kojarzy się ze sterylnością i z wnętrzem, gdzie odczuwamy powiem chłodu zamiast ciepła i przytulnego charakteru. Wszystko jednak zależy od tego, jak zaplanujemy naszą aranżację i czy wykorzystamy potencjał skandynawskiego stylu, który jest naprawdę duży. Poduszki na kanapie, świeczniki i świece na parapetach i szafkach, duże oraz ciepłe dywany na podłodze, a do tego narzutu na fotele i sofę uszyte z naturalnego lnu i bawełny. Czy można sobie wyobrazić bardziej przytulne mieszkanie?

Salon czy sypialnia w stylu skandynawskim może być miejscem magicznym, w którym poczujemy dobrą energię, wyciszymy się i spędzimy wspaniałe chwile wśród naszych najbliższych.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj