ZDROWE I ŚWIEŻE POWIETRZE W MIESZKANIU – CZY TO MOŻLIWE?

Czy wiesz, że w krajach wysoko uprzemysłowionych, aż 60% społeczeństwa cierpi na alergie? Okazuje się bowiem, że główną przyczyną nie zawsze jest zanieczyszczone powietrze na zewnątrz, ale również to w mieszkaniu, które może być aż trzykrotnie bardziej zanieczyszczone, a według statystyk we własnym domu spędzamy każdego dnia przeciętnie 70% czasu. To nadrzędny argument, który powinien przekonać każdego, że warto zadbać o powietrze we własnym mieszkaniu.

Dlaczego powietrze w mieszkaniu jest aż tak mocno zanieczyszczone? Wynika to z nieustannego wirowania kurzu i roztoczy, które są praktycznie wszędzie – w każdym zakątku, na meblach oraz sprzęcie domowym. Im większy ruch powietrza, tym częściej i bardziej intensywniej kurz się unosi i przemieszcza po całym pomieszczeniu. Pamiętaj, że dorosły człowiek każdego dnia wykonuje ok. 22 tys. oddechów, co oznacza, że wchłania 15-20 tys. litrów powietrza. Każdy oddech to 40-70 tys. cząsteczek kurzu, które przenikają do naszego organizmu, co stanowi bardzo duże zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Mniej kurzu w mieszkaniu

Czy możliwe jest ograniczenie kurzu w mieszkaniu, który unosi się w powietrzu na każdym kroku? Jeżeli zależy Ci na zdrowiu swoim i swoich bliskich, powinieneś pomyśleć o tym już na etapie projektowania i aranżowania wnętrza. Zrezygnuj z puszystych dywanów, grubych zasłon i obitych pluszem mebli. Postaw na naturalne filtry, jakimi są rośliny tj. bluszcz, lilie doniczkowe oraz pleomele. Kurz ścieraj często, wykorzystując do tego wilgotną szmatkę i w miarę możliwości ograniczając stosowanie detergentów. Odkurzacz wybierz ten z filtrem HEPA.

Odpowiednia wilgotność powietrza

Problem z nadmierną wilgotnością powietrza dotyczy wielu mieszkań, szczególnie tych w starszym budownictwie. Sprzyja to rozwojowi grzybów, bakterii i roztoczy. Zbyt suche powietrze w pomieszczeniach jest niebezpieczne dla naszego układu oddechowego, wysusza błony śluzowe, a także podrażnia skórę. W zależności od tego, czy powietrze jest suche czy zbyt wilgotne, trzeba zaopatrzyć się odpowiednio w nawilżacz powietrza lub pochłaniacz wilgoci.

Czyste i świeże powietrze

Istnieje wiele rozwiązań, pozwalających na eliminowanie zanieczyszczeń z powietrza w domu. Są one w stanie usunąć aż 97% różnych cząstek, które są zawieszonych w powietrzu. Każdy taki oczyszczacz składa się z kilku filtrów, z czego jeden jest główny i może być on zaporowy lub elektrostatyczny. Te drugie charakteryzują się zdolnością do łatwiejszego przepuszczania powietrza. Pamiętaj, aby oczyszczacz dopasować indywidualnie do swojego mieszkania. Powinien charakteryzować się zdolnością czterokrotnego przefiltrowania całej objętości powietrza w ciągu godziny.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj