SCHOWEK NA WSZYSTKO – ARANŻUJEMY GARAŻ I PIWNICĘ

Piwnica i garaż to dodatkowe pomieszczenia w domkach jednorodzinnych. Niewiele osób przywiązuje dużą wagę do ich aranżacji oraz praktycznego zagospodarowania. Znajdują się w nich niepotrzebne rzeczy, które być może nam się jeszcze kiedyś przydadzą. Panuje tam chaos i nieporządek, a przecież można ciekawie wykorzystać tę przestrzeń i zyskać miejsce np. na narzędzia bądź przetwory.

Pralnia, spiżarnia, składzik w piwnicy

Mała lub większa piwnica – kilka dodatkowych metrów kwadratowych na pewno przyda się każdemu. Idąc do piwnicy, zastanawiasz się, czy znajdziesz w niej to, czego potrzebujesz? Spędzasz w niej kilka godzin na poszukiwaniu sanek dla dzieci czy też materaca na wakacyjny wyjazd? Można to łatwo zmienić! Na początku zastanów się, czy ma być to miejsce, które przeznaczysz na domową spiżarnię, pralnie, a może po prostu składzik. Jeżeli chcesz w niej przechowywać domowe przetwory, niezbędne okażą się półki. Możesz je zrobić samemu, np. z kilku desek lub kupić te wykonane z metalu w dowolnym sklepie budowlanym i meblowym. To doskonałe miejsce na artykuły spożywcze ze względu na niską temperaturę, jaka tam panuje, dzięki niej przygotowane przez Ciebie kiszonki zachowają świeżość przez długi czas.

W przypadku pralni musisz pamiętać o odpowiedniej wilgotności powietrza – w piwnicy musi być sucho. Konieczne są także przyłącze elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Wybierz najodpowiedniejszą dla siebie pralkę, zainwestuj w kosze na brudne ubrania, a także wieszaki i suszarkę o odpowiedniej wielkości. Pamiętaj również o wentylacji, dzięki niej unikniesz niesprzyjającej wilgotności.

Najczęściej jednak piwnica jest schowkiem, w którym znajduje się praktycznie wszystko, co nie oznacza, że nie może w niej panować porządek. Kilka półek na narzędzia i sprzęt sportowy postawionych przy ścianie będzie lepszym rozwiązaniem, niż papierowe pudełka. Rower możesz powiesić na specjalnym wieszaku, liczy się pomysł.

Garaż zadbany i praktycznie urządzony

Przechowujesz w nim samochód i mnóstwo innych rzeczy. Po pewnym czasie zaczyna Ci brakować miejsca na nowo zakupiony sprzęt ogrodowy, a ulubiony śrubokręt zaginął w stercie innych narzędzi. Wykorzystaj stare półki i regały, jeżeli takich nie masz, podobnie jak w przypadku urządzania piwnicy, możesz je kupić za niewielką cenę. Ciekawym rozwiązaniem są meble magazynowe, które zostały wykonane z ocynkowanej stali. Podziel garaż na sektory. W jednym miejscu umieść narzędzia i sprzęty do majsterkowania, w innym sprzęt sportowy, oczywiście dobrze zabezpieczony, a jeszcze gdzieś indziej sprzęt ogrodowy. Nie „wrzucaj” do garażu wszystkiego, układaj wszystko tak, abyś mógł przy następnej okazji znaleźć to, czego potrzebujesz.

Pamiętaj, że garaż i piwnica to również pomieszczenia, które przynależą do Twojego domu. Niech zatem będą jego integralną częścią, a nie jedynie oderwanym od całości, nieuporządkowanym miejscem.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj