CO W MODZIE PISZCZY – TRENDY WNĘTRZARSKIE NA ROK 2017

Rok 2016 powoli mija. Wielkimi krokami zbliża się nowy rok – nowe możliwości, szanse, postanowienia i trendy wnętrzarskie, które już teraz są kreowane przez projektantów. Jak wiele się zmieni? Czy świat mody nas czymś zaskoczy? Zdradzamy kilka tajemnic ze świata wnętrz modnych w roku 2017.

Pantone Color Institute nie odkrywa wszystkich kart

W roku 2016 dominowały odcienie granatu, a pierwsze skrzypce grały navy i midnight blue. Żegnamy się z nimi i witamy zupełnie inną paletę kolorów, która jednak nie jest nam jeszcze do końca znana. Pantone Color Institute uchyla jednak rąbka tajemnicy i na dzień dzisiejszy zaproponował 9 zestawień kolorystycznych.

Od kilku sezonów modne są kolory pastelowe, w najbliższym czasie to się nie zmieni, ponieważ wśród propozycji znalazły się delikatne pastele Day Dreaming. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć neutralnych barw, które tym razem zaczerpnięte zostały z palety At Ease. Dużym zaskoczeniem mogą być kolory ziemi, czyli paleta Native Instics. Dla miłośników intensywnych barw specjaliści przygotowali paletę Florabudant, która nawiązuje do bogactwa kolorystycznego kwiatów, Graphic Imprints z jaskrawymi kolorami w roli głównej oraz Acquired Taste przepełniona kolorystyką soczystych owoców. Naturalne odcienie odnajdziemy w paletach Raw Materials i Forest Bathing. Jeżeli lubimy styl retro to do gustu przypadną nam barwy z Reminiscence, które są nieco stłumione i doskonale wpisują się w aranżacje vintage.

Przytulne i ciepłe wnętrza

Projektanci dostrzegli, że współczesne społeczeństwo ceni sobie ciepło domowego ogniska i dlatego zimny skandynawski styl zamienili na wnętrza przytulne, wypełnione miękkimi kocami i poduszkami. W salonie dominować będą duże poduchy oraz wygodne sofy oczywiście z odpowiednimi dodatkami. Dużo mówi się również o materiałach na ścianach, które mają ocieplać wnętrze. I tak oto swoje pięć minut będzie miał korek! Może on pokrywać całe powierzchnie ścian lub tylko jego fragmenty. To dobry sposób na wzbogacenie wnętrza o sentymentalne pamiątki, jakimi są zdjęcia z wakacji, kartki urodzinowe i inne przedmioty, które można przypiąć do dużej korkowej tablicy.

Nowatorskie rozwiązanie

Wśród pomysłów projektantów na wnętrza 2017 nie mogło zabraknąć nowoczesnych rozwiązań. Tym razem postawiono na materiał, a dokładniej na tynk kwarcowy. Przy jego pomocy można w łatwy sposób osiągnąć metaliczny pomysł, dodając do masy tynkarskiej chipsu metalicznego lub płatków miki. Tak przygotowany materiał wykończeniowy sprawdzi się zarówno na całej ścianie, jak też przy ozdobieniu pojedynczych elementów architektonicznych.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj