MIESZKANIE PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNY

Kobiecy mają zmysł estetyczny, mężczyźni to zwolennicy praktycznego i funkcjonalnego wystroju. Czy to oznacza, że by wnętrze miało smak potrzebna jest kobieca ręka? Mężczyzna również potrzebuje mieszkania, w którym będzie mógł nie tylko obejrzeć telewizję z wygodnej sofy, ale również będzie ono odzwierciedlało jego duszę i charakter. Jak połączyć estetykę z funkcjonalnością w męskim wnętrzu?

Męski design – wygoda ubrana w nowoczesność

Zacznijmy od tego, co najbardziej cenią mężczyźni, czyli od wygody. Aby tak było, potrzebne są meble o prostych kształtach i wykonane z materiałów solidnych oraz wytrzymałych. Panowie nie lubią częstych zmian, dlatego raz zaaranżowane mieszkanie ma im służyć przez wiele lat, a więc nie można zapominać o jego ponadczasowym charakterze. Nowoczesne meble doskonale wpisują się w ich upodobania, są proste i mają geometryczne kształty. Powinny być w stonowanych kolorach, masywne oraz stabilne. Nie potrzebują oni dużej ilości półek i regałów. W salonie w zupełności wystarczy wygodna, skórzana sofa, niewielki stolik, telewizor powieszony na ścianie i półka z kinem domowym. W sypialni niech stanie duże łóżko i jedna szafa wnękowa. Co jeszcze lubią mężczyźni? Nie da się ukryć, że są gadżeciarzami i cenią sobie elektroniczne nowości. Warto zatemzadbać o przestrzeń dla konsoli, dużego telewizora i kina domowego. Kto wie, może zechce mieć on w salonie również mini stół bilardowy, który stanie w miejscu, gdzie w kobiecym wnętrzu pojawiłaby się kolejna komoda.

W męskich kolorach i materiałach

W mieszkaniu mężczyzny będą dominowały kolory stonowane i chłodne. Ściany zamiast pastelowymi odcieniami pokryją się tymi ciemniejszymi, jak szary, granat i brąz. Meble będą czarne, a dla kontrastu krzesła lub poduszki w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Takie zestawienie nie będzie przytłaczać swoją ciężkością, a sprawi, że otoczenie będzie żywsze i przepełnione pozytywną energią.

Jeżeli chodzi o materiały, to w gusta mężczyzn trafią kamień, stal i aluminium. Ściany mogą zostać uzupełnione o ceglane wykończenia. Dobrym pomysłem będą również jeansowe i sztruksowe obicia krzeseł i kanapy.

Ozdoby i dekoracje, im mniej, tym lepiej

To, co niepotrzebne i nieznajdujące praktycznego zastosowania, nie spotka się z uznaniem panów. Nie oznacza to jednak, że ich mieszkania są zupełnie pozbawione elementów dekoracyjnych. Najczęściej są one związane z ich zainteresowaniami. Mogą być to płyty winylowe powieszone na ścianie czy sprzęty muzyczne. Wnętrze mężczyzny bardzo dużo mówi o jego charakterze i upodobaniach, np. koszulka z autografem czy też deska surfingowa w salonie zdradzają jego sportowe zamiłowania.

Męski styl jest oszczędny, ale nie jest pozbawiony charakteru, wręcz przeciwnie. To mieszkania mężczyzn wyróżniają się wyrazistością i harmonią. To oni potrafią praktyczne przedmioty wpleść w aranżacje, tak aby stały się one ich oryginalną ozdobą.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj