ZAPROŚ JESIEŃ DO SWOJEGO MIESZKANIA

Jesień zapukała już do kalendarzy, czas by otworzyć dla niej drzwi i okna naszych mieszkań. Nie musi być to być moment czas przepełniony melancholią i smutkiem, chociaż pogoda nas nie rozpieszcza. Jesień to nie tylko deszcz, poranna mgła i szare niebo, to również kolorowe liście, słońce oświetlające korony drzew oraz świeże powietrze. Spraw, aby ten jesienny urok zagościł również w Twoim domu, z pewnością poczujesz się wtedy lepiej.

Jarzębina i żołędzie… a może suszone kwiaty?

Jesień przygotowała dla nas kilka darów, z których grzechem byłoby nie skorzystać. Przykładem jest jarzębina, pomarańczowa lub intensywnie czerwona może stanowić doskonały element dekoracji salonu. Kolorowy wianek uzupełniony o te niewielkie koraliki zyska intensywności i oryginalnego wyglądu. Z czym połączyć jarzębinę? W naszej kompozycji nie może zabraknąć kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Niezawodne są również suszone kwiaty, które umieszczamy w wazonach i stroikach oraz niewielkich pojemniczkach o ciekawych kształtach. Wszystkie te owoce jesieni dobrze sprawdzą się w dekoracjach stołu, świeczników i okien.

Robisz dyniowe przetwory? Nic nie może się zmarnować!

Dynia stanowi jeden z symbolów jesieni. W tym czasie przyrządza się z nich smaczne sosy, dżemy, zupy lub po prostu są one dodatkiem do obiadu i kolacji. Dynie mogą przybierać bardzo oryginalne kształty i tym samym być alternatywą dla jesiennych ozdób kupionych w sklepie. Świetnie sprawdzają się jako świeczniki, a także jako podstawa do kompozycji z suszonych kwiatów i liści. Nic tak nie podkreśla jesiennej atmosfery, jak wnętrze oświetlone „dyniowym płomieniem”.

Zabaw się jesiennymi kolorami

Jesień to przede wszystkim bogactwo barw, głównie tych w odcieniach brązu, pomarańczy, żółci i czerwieni. Niech będą one obecne również w Twoim mieszkaniu. Nie lubisz dużych zmian? Nie musisz od razu zmieniać kolorów ścian, wystarczy kilka niewielkich detali. W oknach zawieś firany w ciepłych kolorach, możesz udekorować je jarzębiną lub złotymi koralikami. Na stole niech pojawią się serwety z jesiennym motywem, np. liśćmi. Krzesła i sofę można przykryć narzutą w kolorach jesieni oraz wzbogacić je o poduszki w kontrastujących odcieniach.

Tworzenie dekoracji jesiennych może być świetną zabawą dla całej rodziny. Zaangażuj swoje dzieci, męża lub żonę i wspólnie stwórzcie obrazy z liści, które można następnie pokryć złotym lub srebrnym brokatem. Takie wspólne dzieła mogą zdobić ściany salonu, kuchni i jadalni.

Jesień nie trwa wiecznie, a przecież jest to pora roku, która nie musi kojarzyć się ze smutkiem i szarymi barwami. Spójrz za okno i poszukaj inspiracji, a Twoje wnętrze odżyje na nowo.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj