URZĄDZAMY KĄCIK DLA ZWIERZAKA

Jak bardzo Polacy kochają zwierzęta? Okazuje się, że zaskakująco bardzo, ponieważ prawie połowa z nas ma w domu pupila. 83% z nich posiada psy, a 44% koty, czyli od wielu lat nic się nie zmieniło. Oczywiście są też miłośnicy gryzoni, rybek oraz ptaków, ale to psy i koty na zawsze zadomowiły się w naszych domach. Jak zadbać o to, aby czuły się w nich jak najlepiej? Bez wątpienia należy stworzyć  im ich własny, przytulny kącik!

Miejsce nie może być przypadkowe

Podobnie jak człowiek kocha swoje łóżko, tak samo pies kocha swoje legowisko. Urządzanie sypialni to prawdziwe wyzwanie, poświęcamy jej aranżacji bardzo dużo czasu. W przypadku pupila nie może być inaczej. Zanim przystąpimy do zagospodarowania jego kącika, musimy wybrać dla legowiska odpowiednie miejsce. Powinniśmy wziąć pod uwagę komfort i wygodę pupila. Zwracamy uwagę na odległość od ciągów komunikacyjnych, czyli od miejsc, gdzie najczęściej poruszają się domownicy. Chyba nikt z nas nie chciałby, aby hałas zakłócał jego sen. Zadbajmy więc o to, aby zwierzak miał ciszę i spokój, ale też odpowiednie oświetlenie, które nie może być zbyt intensywne. Wymagania są duże, jednak warto jest poświęcić więcej czasu na planowanie kącika dla naszego pupila, aby czuł się on dobrze oraz komfortowo.

Najlepsze miejsce na psie legowisko? Może być to przykładowo sypialnia nasza lub naszego dziecka, łazienka, jeżeli jest odpowiednio duża czy też salon np. za fotelem lub sofą, czyli w spokojniejszym miejscu.

Czystość w domu przy zwierzaku?

Wiele osób rezygnuje z posiadania pupila w mieszkaniu ze względu na trudności z utrzymaniem czystości. Jest to jedynie stereotyp, ponieważ istnieje wiele domów, gdzie mieszka nawet kilka psów czy kotów i panuje w nich idealny porządek. Sekret tkwi w odpowiednim wyborze podłogi i pokrycia ścian. Ostre pazurki naszego czworonożnego przyjaciela mogą pozostawiać ślady na delikatnych materiałach, dlatego wybierajmy bardziej odporne na zarysowania podłogi, np. wykonane z mocnego dębu. Zrezygnujmy z dywanów z długim włosem, a ściany pokryjmy farbą plamoodporną – szczególnie w tym pomieszczeniu, gdzie zwierzak ma swoje legowisko.

Niezbędnik czworonoga

Wybraliśmy miejsce, pomalowaliśmy ściany, a na podłodze leżą już odpowiednie panele lub drewno, to teraz czas na wybór legowiska, czyli psiego łóżka. W tym przypadku liczy się przede wszystkim materiał i rozmiar. Duży pies – duże posłanie, mały pies – małe posłanie. Zwierzak musi mieć wygodne miejsce do odpoczynku i spania. Sam materiał powinien być miękki i przyjemny w dotyku, ale też odporny na odkształcenia i zabrudzenia. Dobrze sprawdzają się takie materiały, jak antara, suedine czy też kodura. Nie zapominajmy o wyglądzie posłania. Psia moda potrafi zaskakiwać. Niech będzie ono dopasowane zarówno do wnętrza mieszkania, jak też do usposobienia i charakteru zwierzaka.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj