ŻALUZJE, ROLETY, ZASŁONY… WYBÓR IDEALNY

Okna to jedne z ważniejszych elementów wnętrza, gdyż to w dużej mierze od nich, od ich wielkości oraz miejsca usytuowania zależy jasność mieszkania. Spełniają zatem praktyczną funkcję, przy czym nie można zapominać, że należy o nie i o ich wygląd odpowiednio zadbać. Powinny być nie tylko czyste, ale też odpowiednio udekorowane. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, co oferuje obecna branża wnętrzarska.

Rolety, żaluzje czy zasłony – która z opcji będzie najkorzystniejsza? Pod uwagę bierzemy zarówno efekt wizualny, jak też ich praktyczną funkcję. Nie wszystko jest dla każdego, a więc co będzie najlepsze właśnie dla Twojego mieszkania

Zasłona – powrót do tradycji

Okna bez firan są niczym  stół bez obrusu, czyli po prostu nie prezentują się najlepiej. Doskonale współgrają z zasłonami, których wybór na rynku jest ogromny. Miały one swoje wzloty i upadki, niegdyś uważane za jedną z najpiękniejszych dekoracji wnętrza w późniejszym czasie zostały zastąpione przez rolety, teraz znowu mają swoje 5 minut. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej można spotkać długie zasłony w kolorach odpowiadających kolorystyce wnętrza. Oryginalnie upięte, nadają aranżacji ciekawego wyglądu. Sprawdzają się idealnie w słoneczne dni oraz chronią przed wzrokiem sąsiadów. Kto powinien się nad nimi zastanowić? Z pewnością  będą dobrym pomysłem w mieszkaniach i domach o większym metrażu. Na małych powierzchniach mogą jedynie pozbawić nas kilku cennych metrów kwadratowych.

Żaluzje – uniwersalne, ale nie zawsze modne

Wiele osób w ogóle nie bierze pod uwagę żaluzji, sądząc, że takie rozwiązanie stanowi już przeżytek. Owszem, klasyczne aluminiowe żaluzje nie prezentują się najlepiej i dobrze, że coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę. Czasy i stosowane technologie jednak się zmieniają. Obecnie na rynku dostępne są żaluzje, np. o szerokich lamelach, które prezentują się naprawdę dobrze, a dodatkowo są niezwykle praktyczne. Możliwość regulacji kąta nachylenia lameli pozwala na dawkowanie ilości światła, jakie wpada do wnętrza pomieszczenia. Żaluzje sprawdzą się na pewno w mieszkaniach, gdzie panuje ciepły i przytulny klimat, a ich właściciele poszukują rozwiązania taniego oraz praktycznego.

Rolety – elegancja, klasa i oryginalny styl

W większości przypadków przy wyborze ozdoby okna decydujemy się na rolety. Jest to uwarunkowane dużym wyborem wzorów, kolorów, ale też tym, iż występują one w wielu rodzajach. Na pewno dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie oraz najmodniejsze w ostatnim czasie rolety dzień i noc. Ich cena jest bardzo zróżnicowana, co jest zależne od materiału, z jakiego rolety zostały wykonane, zastosowanego w nim mechanizmu oraz dodatkowych dekoracji, jak wstążki, koraliki i inne zdobienia. Komu zatem warto polecić rolety? Na pewno osobom chcących stworzyć modną i oryginalną aranżację. Trzeba jednak mieć świadomość, że dobra roleta to większa inwestycja niż żaluzje czy zasłony.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj