WAKACYJNY WYJAZD? ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO DOMU

Urlop kojarzy nam się z beztroskim spędzaniem wolnego czasu, odpoczynkiem i relaksem. Staramy się wtedy zapomnieć o problemach i codzienności. Kilka dni poza domem ma sprawić, że z większą energią i zapałem wrócimy do codziennych obowiązków. Co jednak, kiedy po powrocie nasz dom nie wygląda tak, jak przed naszym wyjazdem? Zamiast zastanawiać się, jak naprawić szkody, zastanówmy się, jak im zapobiec.

Sąsiedzka pomoc

Z sąsiadem warto jest dobrze żyć z kilku ważnych powodów – na co dzień nie stwarzamy sobie nawzajem problemów, a podczas naszej nieobecności może on rzucić okiem na nasz dom czy mieszkanie. Owszem, można powierzyć klucze krewnym, jednak to sąsiad jest najbliżej i w każdej chwili może odpowiednio zareagować. Nie tylko podleje kwiatki czy nakarmi rybki, ale też będzie trzymał rękę na pulsie. Każdy niepokojący dźwięk w okolicy Twoich drzwi, na Twoim podwórku czy w domu wzbudzi jego podejrzenia, czego niestety nie możemy być pewni w przypadku naszej rodziny mieszkającej na drugim końcu miasta.

Przez okno najłatwiej

Uchylone okna czy drzwi balkonowe na pewno sprzyjają świeżemu powietrzu w mieszkaniu, ale są też zaproszeniem dla złodzieja. Zawsze pamiętaj o zamykaniu wszystkich okien w domu. Jeżeli posiadasz zewnętrzne rolety dobrze jest je zasłonić. Wyjeżdżając na dłuższy urlop warto jest też pomyśleć o wyłączeniu wszystkich urządzeń elektrycznych i zakręceniu wody, gdyż podczas Twojej nieobecności na pewno nie będą one nikomu potrzebne.

Nie wszyscy muszą wiedzieć

Lubimy media społecznościowe, lubimy też dzielić się swoimi planami wakacyjnymi, ale nie zawsze kończy się to dobrze. Jak wiadomo, dostęp do naszych danych na portalach mają nie tylko nasi znajomi, ale też zupełnie obcy ludzie. Zdjęcie z wakacji pod palmami będzie zachętą dla potencjalnego złodzieja. Lepiej pozostawić publikowanie wakacyjnych postów na później, po przyjeździe.

Coraz więcej osób decyduje się również na systemy alarmowe i monitoring w domu. Słusznie, ponieważ daje to poczucie bezpieczeństwa oraz umożliwia kontrolę podczas naszej nieobecności. Zawsze możemy sprawdzić na urządzeniu mobilnym, co w danym momencie dzieje się w domu oraz przed nim. Widoczne kamery odstraszają złodziei i włamywaczy, dlatego inwestycja w podobne urządzenia na pewno okaże się trafiona. Pamiętaj też o ubezpieczeniu swojej posiadłości. W dzisiejszych czasach jest to podstawa, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj