SKARBY ZE STRYCHU

Masowo sprzedawane meble wyróżniają się modnymi wzorami, idealnym wykończeniem, bogatą kolorystyką, stylem i elegancją. Mają jednak jedną wadę – często są do siebie bardzo podobne i nietrudno spotkać w mieszkaniu naszych znajomych podobny regał czy taką samą sofę. Również nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup stołu i krzeseł, których koszt przekracza nasze możliwości finansowe. Nie ma jednak barier nie do przeskoczenia!

Wehikuł czasu

Dobry jakościowo mebel jest w stanie przeżyć kilka pokoleń. Pod względem funkcjonalności nadal nadawałby się do użytku, jednak widać na nim efekty upływających lat. Czasem brakuje niektórych elementów, innym razem dostrzec można zarysowania lub uszczerbienia. Nie jest to jednak wystarczający powód, aby krzesło czy komodę spisać na straty. Na strychu czy w piwnicy można znaleźć naprawdę cenne skarby, które są pamiątką po naszych rodzicach, a nawet dziadkach. Drewniane meble wracają do łask, a obecnie w sklepach trzeba za nie zapłacić niemałe pieniądze. Można jednak mieć je za darmo, a zainwestować jedynie w dobrą farbę, okleinę, tapetę, kilka ozdób i niezbędne narzędzia. To na pewno zminimalizuje koszty, a dodatkowo sprawi, że w mieszkaniu będziemy mieć prawdziwy unikat – mebel, którego nie znajdziemy w żadnym sklepie meblowym.

Wyobraźnia nie zna granic – zrób to sam

Na początek coś prostego, czyli oklejanie starych mebli samoprzylepną folią. Często komoda lub szafa nie jest specjalnie zniszczona, jednak nie pasuje do aranżacji wnętrza. Samoprzylepne folie dostępne są w wielu wzorach i na pewno znajdzie się taki, który wkomponuje się w wystrój pokoju. Można okleić cały mebel lub tylko jego fragment. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Przy starszych meblach, tych bardziej zniszczonych, potrzebne będą większe prace. Przede wszystkim trzeba usunąć z nich oznaki użytkowania, tzn. zabrudzenia czy odpadającą farbę, do czego przyda się papier ścierny lub szlifierka. Jeżeli na meblu znajdują się jakieś ubytki, uzupełniamy je masą szpachlową i wyrównujemy powierzchnię. Teraz czas na malowanie. Wybieramy trwałą farbę, w przypadku drewnianych mebli przeznaczoną do drewna naturalnego. Dobrym rozwiązaniem jest emalia, tworząca na powierzchni odporną na uszkodzenia warstwę ochronną. Do zabezpieczenia farby stosujemy również specjalne lakiery. Tak odnowiony mebel może być już gotowy do użytkowania, ale można go jeszcze nieco dopieścić. Fantazyjne wzory wykonane farbą i pędzlem, naklejki na meble, folie samoprzylepne czy też tapety…baw się i przekonaj, jak wielkie masz możliwości.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj