OGŁOSZENIE IDEALNE, CZYLI JAK SKUTECZNIE SPRZEDAĆ NIERUCHOMOŚĆ

Ogłoszenie sprzedażowe obecnie w wielu przypadkach stało się podstawowym źródłem informacji dla potencjalnego nabywcy. Wiele osób decyduje się sprzedać mieszkanie bez pośredników, a zatem musi liczyć się z przejęciem na siebie wielu obowiązków, w tym również stworzenia dobrego ogłoszenia sprzedażowego. Bułka z masłem czy droga przez mękę? Nie musisz być profesjonalistą, jednak powinieneś znać kilka prostych zasad tworzenia ogłoszenia.

1. Kłamstwem nie sprzedaż!

Pisząc ogłoszenie, musisz być obiektywny, nie powinieneś koloryzować i pozwolić się ponieść fantazji. Zrozumiałe jest, że każdy chce sprzedać mieszkanie jak najszybciej, jednak rzeczywistość potrafi nas zaskakiwać. W ogłoszeniu powinny znaleźć się tylko prawdziwe informacje. Jeżeli jego metraż jest równy 54 mkw, to nie warto dodawać mu kolejnych 6 mkw. Jeżeli ostatni remont był przeprowadzony 5 lat temu, na pewno potencjalny nabywca dostrzeże niezgodność rzeczywistości z opisem (przykładowo: jeżeli napiszesz, że ostatnie malowanie odbyło się 2 lata temu). Wszystko można zweryfikować, a z każdego – nawet najmniejszego kłamstewka – zostaniesz rozliczony.

2. Pierwsze wrażenie

Co decyduje o tym, że odbiorca chce zapoznać się z treścią ogłoszenia? W dużej mierze jest to nagłówek. „Sprzedam mieszkanie” – to zbyt banalne, zazwyczaj ¾ ogłoszeń zaczynają się w ten sposób. Niczym się nie wyróżnisz, a tym samym Twoja oferta wydawać się będzie mało interesująca. Do mieszkania przylega przestronny taras? Wykorzystaj tę cechę w nagłówku – „Mieszkanie z przestronnym tarasem w cichej okolicy”. Brzmi lepiej, prawda?

3. Pokaż, co sprzedajesz

Ogłoszeń bez zdjęć jest coraz mniej, jednak można i takie spotkać. Zazwyczaj są całkowicie ignorowane, stają się niewidoczne dla potencjalnego nabywcy. Rozważmy zatem, jakie zdjęcia powinny pojawić się w ogłoszeniu, a nie czy w ogóle powinny one w nim być. Po pierwsze, muszą być aktualne, nie chcemy, aby kupujący rozczarował się podczas prezentacji. Po drugie, zaprezentuj każde pomieszczenie, jak również okolice. Po trzecie, zadbaj o porządek w mieszkaniu, czyste wnętrze prezentuje się atrakcyjniej. Po czwarte, postaw na jakość – zdjęcia muszą być wyraziste, o odpowiedniej intensywności kolorów.

4. Mniej znaczy więcej

Ogłoszenie to źródło rzetelnych informacji. Nie powinno się w nim znajdować zbyt dużo treści reklamowych. Nagromadzenie przymiotników, takich jak: najlepszy, najpiękniejszy, wyjątkowy, niepowtarzalny, najtańszy, raczej nie będzie odbierane pozytywnie. Ma być krótko, zwięźle i na temat. Co nie oznacza, że nie możesz pozwolić sobie na jedno czy dwa zdania od siebie, ale bądź naturalny i prawdziwy, sprzedaż i zakup mieszkania to nie jednorazowa przygoda, a decyzja na całe życie.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj