MAŁE DZIECKO W DOMU – BEZPIECZNA PRZESTRZEŃ

Kiedy w domu pojawia się dziecko, wszystko zmienia się o 360 stopni. Całe życie zostaje odwrócone do góry nogami. Podobnie jest z samym mieszkaniem, które trzeba przemeblować i dostosować do potrzeb malucha. Wyzwanie może być naprawdę duże, ponieważ dziecko to niezwykle ruchliwa istota, a na każdym metrze kwadratowym czekać może na nie niebezpieczeństwo.

Maluch jest ciekawy świata, wszystkiego chce dotknąć i wkładać do buzi, poznaje otoczenie wszystkimi zmysłami. Każda, nawet najmniejsza rzecz, wydaje mu się niezwykle fascynująca. Zwisające kable, kontakty, jedzenie dla kota czy apteczka z lekami nie umkną jego uwadze. Tak wyglądają początki. Później dziecko zaczyna samodzielnie chodzić, co nie oznacza końca problemów.

Sprytny maluch

Raczkujące dziecko potrafi wykorzystać każdą chwilę nieuwagi rodzica, wówczas to mały spryciarz od razu zaczyna odkrywać zakamarki domu. Niebezpieczne okazują się małe przedmioty, które z łatwością można włożyć do buzi, jednak ich połknięcie może grozić zadławieniem. Również kontakty i kable powinny być zabezpieczone np. specjalnymi zatyczkami do gniazdka, które dostępne są w wielu wzorach. Kable należy ukryć za specjalnie do tego przeznaczonymi kratkami. Jeżeli w domu znajdują się schody, konieczna będzie inwestycja w bramkę z zabezpieczeniem. Nie wolno zapomnieć o osłonie na płytę kuchenną i pokrętła kuchenki, szczególnie kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Drzwi w domu także stanowią zagrożenie dla małego odkrywcy, dlatego doskonale sprawdzą się specjalne blokady, których wzór można wybrać pod kątem malucha.

Bezpieczny i sprzyjający rozwojowi pokój

Rodzice urządzają pokój dziecka z wielkim zaangażowaniem i starannością. Nowe meble w najmodniejszych wzorach, łóżeczko w nowoczesnym stylu, dodatki i dekoracje nadające pomieszczeniu magiczny charakter. Trzeba pamiętać, że nie tylko wygląd ma znaczenie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Czy wybrane meble z ostrymi kantami sprawdzą się dobrze w pokoju malucha? Czy łóżeczko, które ma zbyt niskie ścianki uchroni je przed wypadnięciem? W tym przypadku liczy się najmniejszy szczegół. Półki, stoliki i szafki powinny mieć zaokrąglone rogi, a łóżeczko zamontowane wysokie kratki po bokach, najlepiej wyjmowane z jednej strony. Jest to doskonałe rozwiązanie w momencie, kiedy dziecko jest już większe i samo chce wychodzić z łóżeczka. Umożliwienie mu tego uchroni przed niebezpieczną próbą wspinania się na drabinki.

Skoro dziecko zmienia wiele w życiu rodziców, to także i oni powinni sami pomyśleć o wprowadzeniu stosownych modyfikacji.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj