MINIMALISTYCZNIE I NOWOCZEŚNIE – KAMIEŃ, CEGŁA I DREWNO NA ŚCIANIE

Ściana nie musi być jednokolorowa, nie musi być również pomalowana farbą lub pokryta tapetą. Obecnie projektanci stawiają na materiały, które do tej pory służyły jedynie do budowy domu, a niekoniecznie do pokrycia ścian w salonie czy kuchni. Można w tym dostrzec wiele korzyści, a sam efekt końcowy jest naprawdę imponujący.

Bliżej natury – drewno w innej odsłonie

Nie jest dla nikogo nowością, że drewno odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz. Meble z naturalnego materiału cieszą się dużym uznaniem i od wieków są ozdobą mieszkań oraz domów. Wnoszą do wnętrza ciepło i przyjemną atmosferę. Dają również poczucie bliskiego obcowania z naturą, a więc idealnie wpisują się w koncepcję feng shui. Skoro meble mogą być drewniane, to dlaczego by nie wykorzystać drewna na ścianie? Idealnie komponuje się z kolorami ziemi, które dominują we wnętrzu, jak również z bielą i błękitem, czyli stworzą w ten sposób styl skandynawski. Drewno jest ozdobą samą w sobie, dlatego zbędne są liczne dekoracje ustawione na półkach, parapetach i stołach. Minimalizm sprawdzi się tutaj najlepiej.

Nowoczesne spojrzenie na kamień

Kamień kojarzy się z siłą, wytrzymałością i solidnością. Jest odporny zarówno na wpływ czynników mechanicznych, jak również chemicznych. Bardzo trudno go zarysować i zniszczyć. Obecny w salonie czy kuchni będzie idealnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza, gdzie wszystko ze sobą idealnie współgra, a każdy szczegół znalazł się w nim nieprzypadkowo. Płyty z naturalnego kamienia występują w wielu wariantach- do wyboru mamy m.in.: marmur, granit i piaskowiec. Doskonale współgrają one z ciemnymi meblami z połyskiem oraz z jasnymi ścianami. To wnętrze niezwykle wyszukane i stylowe.

Ceglana awangarda

Budynki z cegły pochodzące z dawnych epok nie zawsze cieszą nasze oko, dlatego materiał ten kojarzony jest bardzo często z niedokończoną architekturą. Takie postrzeganie cegły spowodowało, że pokrywa się nią ściany najczęściej w mieszkaniach, w których dominuje awangardowy styl i panuje jedynie względny porządek. Cegłę zestawia się z różnymi odcieniami mebli i ścian. Idealnie podkreśla ona naturalność zielonych roślin w salonie. Ponadto, jej zaletą jest szeroki wybór kolorów, w jakich jest dostępna. Nie musi być jedynie pomarańczowa lub żółta, ale dla wnętrz bardziej stylowych i nowoczesnych czekają cegły w kolorze czarnym i białym.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj