Z MAGAZYNU DO MIESZKANIA – CO MOŻNA WYKONAĆ Z PALET?

Kojarzą się raczej z hurtownią, magazynami i dużymi sklepami, jednak od pewnego czasu znalazły swoje zastosowanie również w mieszkaniu. Tanio, z pomysłem oraz w zgodzie z naturą – palety mają wiele zalet i jeszcze więcej możliwości ich wykorzystania.

Wydawać by się mogło, że palety istniały od zawsze. Dla wielu zaskoczeniem może być jednak to, że pojawiły się dopiero w połowie XX wieku. Ich pomysłodawcą i jednocześnie producentem był szwedzki koncern BT Industries. Bardzo szybko rozpowszechniły się w innych państwach na całym świecie. Początkowo były produkowane z drewna, najczęściej sosnowego, dzisiaj można spotkać się również z paletami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Drewniane jednak dużo lepiej sprawdzają się jako alternatywne i ekologiczne meble w domu bądź ogrodzie.

Kupujemy palety

Po pierwsze, powinniśmy wybrać odpowiedni rozmiar. Najpopularniejsze są europalety o wymiarach 1200 × 800 × 144 mm i wadze 25 kg. Można jednak zdecydować się na mniejsze lub większe. Trzeba jednak pamiętać, że łatwiej jest wykorzystać za dużą paletę, niż zbyt małą, która może stać się po prostu bezużyteczna. Po drugie, musimy wiedzieć, gdzie ich szukać. Z tym jednak nie powinno być większego problemu, ponieważ znajdziemy je praktycznie na każdej budowie, w hurtowni czy też w większych sklepach. Warto zatem zapytać, czy nie moglibyśmy wziąć sobie kilka sztuk. Innym rozwiązaniem jest wizyta w skupie palet. Nie tylko skupują palety, ale także je sprzedają. Ich cena oscyluje w granicach od 11 do 36 zł za sztukę.

Puszczamy wodze wyobraźni

Mamy palety, więc możemy działać! Z palet można wyczarować praktycznie wszystko. Doskonale sprawdzają się jako miejsce do siedzenia w salonie przykryte materacem i kolorowymi poduszkami. Stolik kawowy za grosze? Nic prostszego. Paleta sprawdzi się idealnie. Może być nakryta jedynie kolorową serwetką lub szybą, tworząc w ten sposób nowoczesny design. Szafki, stojące i wiszące półki oraz regały to kolejne „paletowe” propozycje. Na balkonie czy w altanie oryginalnie prezentują się jako meble do wakacyjnego spędzania czasu z najbliższymi. W ten sposób można stworzyć cały zestaw mebli ogrodowych. Dla miłośników roślin polecamy donice z palet – stojące lub wiszące. Ekonomiczne meble są dedykowane zarówno do salonu, jak także pokoju dziecka i sypialni. Często spotykane są również w kawiarniach i restauracjach.

Dodatkowy atut? Palety wykonane są z drewna, są zatem ekologiczne i powodują, że we wnętrzu panuje spokojny nastrój oraz harmonia.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj