JAKI KREDYT NA REMONT MIESZKANIA?

Czy Polacy są miłośnikami dużych remontów? Statystyki pokazują, że bywa różnie. Z badań wynika, że nasi rodacy podejmują się remontu średnio, co 5-10 lat. Najczęściej są to drobne zmiany, takie jak zakup nowych mebli czy dodatków oraz malowanie. A co z większymi remontami? Skąd wziąć odpowiednią sumę pieniędzy, aby móc zrealizować swoje plany?

Najczęściej małe remonty finansowane są z prywatnych pieniędzy, które udaje nam się odłożyć w kilkanaście miesięcy. Niewielka suma z pewnością wystarczy na odświeżenie mieszkania. Problem może pojawić się w momencie, kiedy chcemy wymienić meble kuchenne czy zrobić remont łazienki, to już wiąże się z większymi inwestycjami. Osoby, które nie posiadają stosownej sumy pieniędzy, mogą zdecydować się na kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Wybór uzależniony jest przede wszystkim o wielkości działań remontowych, jakich chcemy się podjąć.

Szybka gotówka – szybki remont

Kredyt gotówkowy poleca się przede wszystkim tym, którzy nie potrzebują dużej sumy pieniędzy, a chcą jedynie odświeżyć mieszkanie lub po prostu uzupełnić lukę w swoim budżecie. Kredyty gotówkowe nie zawsze opierają się na atrakcyjnych warunkach i bardzo często banki oferują wysokie oprocentowanie. Konieczne jest zatem solidne rozeznanie, ponieważ na rynku finansowym, gdzie banków mamy naprawdę sporą ilość, zawsze znajdzie się taki, który zaproponuje nam „atrakcyjny” kredyt gotówkowy. Oprocentowanie takich pożyczek zaczyna się mniej więcej od 6%, ale sięgać może do 25%. Średnio banki zaproponować nam mogą procentowanie w wysokości 10-12%.

Kredyt gotówkowy to jednak najszybszy sposób na pozyskanie pieniędzy na remont mieszkania. Warto o nim pomyśleć, kiedy zależy nam na czasie, nie potrzebujemy dużej sumy pieniędzy i wiemy, że będziemy w stanie go szybko spłacić.

Większy kredyt – większe możliwości

Drugie rozwiązanie to kredyt hipoteczny – najrozsądniejszy wybór przy planowanych większych zmianach w mieszkaniu. Warunkiem koniecznym na jego uzyskanie jest posiadanie na własność nieruchomości i nie może być ona obciążona hipoteką. Jeżeli spełniamy te warunki, możemy się ubiegać o kredyt hipoteczny, który opiera się na lepszych warunkach niż kredyt gotówkowy. Jego oprocentowanie zaczyna się już od 4% i nie przekracza 6%. Musimy jednak być bardzo cierpliwi, ponieważ na kredyt hipoteczny czeka się nawet kilka miesięcy. Planowana inwestycja może się zatem nieco przesunąć w czasie, dlatego jest to rozwiązanie dla tych, którzy są w stanie poczekać z remontem kilka lub kilkanaście tygodni.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj