GARDEROBA W MIESZKANIU

Garderoba w mieszkaniu to miejsce, o którym marzą nie tylko kobiety. Również męskie grono docenia jej funkcjonalność i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. Nie każdy ma jednak możliwość stworzenia dużej, przestronnej garderoby, co dotyczy szczególnie małych metraży. Jest jednak kilka ciekawych rozwiązań, które pozwolą na urządzenie tego miejsca, nawet w małych kawalerkach.

Mobilna garderoba

Wiele firm wpisuje się w potrzeby współczesnego społeczeństwa, oferując swoim klientom przenośne garderoby. Są to systemy do przechowywania ubrań, które można ustawić w dowolnym pomieszczeniu, jak również wbudować w niszę. Posiadają one przesuwne drzwi z przeszkleniami lub w formie lakierowanej bądź fornirowanej płyty. Łatwość składania elementów w całość i możliwość samodzielnego montażu to dodatkowe atuty tego rozwiązania. Wewnątrz szafy znajdują się półki, szuflady i miejsce na wieszaki. Ciekawą propozycją, szczególnie dla osób chcących stworzyć w mieszkaniu swoje małe biuro, jest garderoba z wysuwanym stolikiem lub biurkiem.

Alternatywa dla garderoby

Kto powiedział, że szafa nie może pełnić funkcji garderoby? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z pojemnej szafy stworzyć funkcjonalną garderobę. Przeznaczone są do tego duże, stojące konstrukcje, które najczęściej sprawdzają się również jako ścianki działowe w salonie, które wydzielają dodatkowo sypialnianą przestrzeń. Wielkoformatowe, przesuwne szafy mają zamontowane wewnątrz prowadnice i mogą wypychać skrzydło do przodu. Dzięki temu, zyskujemy więcej miejsca na nasze ubrania.

Więcej miejsca, więcej możliwości

Szczęściarze Ci, którzy mogą sobie pozwolić na wydzielenie jednego pomieszczenia bądź jego fragmentu na dużą i przestronną garderobę. Coraz częściej w nowoczesnych mieszkaniach projektanci przeznaczają jedną przestrzeń na przechowywanie ubrań. W takim przypadku dobrze jest się zastanowić, jak powinna wyglądać nasza garderoba i ilu osobom służyć. Nie może w niej zabraknąć praktycznych półek oraz wieszaków. Można podzielić ją na sektory, czyli odpowiednio posegregować rzeczy, które mają się w niej znaleźć. Specjalne półki na buty, drążki z wieszakami i szuflady należy odpowiednio rozplanować. Aby zwiększyć powierzchnie użytkową, doskonałym rozwiązaniem jest wybór półek zawieszanych od sufitu. W garderobie znaleźć może się również lustro i toaletka, wszystko zależy, jak dużą powierzchnię na nią przeznaczyliśmy.

Dla stworzenia garderoby wykorzystuje się wszelkie wnęki i aneksy. Nie jest powiedziane, że musi się ona znaleźć w sypialni czy przedpokoju. Jeżeli idealne miejsce jest w kuchni czy salonie, to dlaczego z niego nie skorzystać.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj