CO DECYDUJE O ATRAKCYJNOŚCI MIESZKANIA

Zakup mieszkania to długoletnia inwestycja. Wiele osób przy tej okazji stara się przeanalizować każdy, nawet najmniejszy szczegół. Oczywiste jest przecież to, że w nowym miejscu powinniśmy się nie tylko dobrze czuć, ale również odczuwać pełen komfort. Przy tej okazji nie zawsze cena ogrywa pierwszoplanową rolę, chociaż jest ona uzależniona od wielu czynników, które bierzemy pod uwagę.

Im mieszkanie jest atrakcyjniejsze, tym jego cena jest wyższa. Taka zależność zmusza nas do udzielenia odpowiedzi na kluczowe pytanie: co właściwie wpływa na atrakcyjność mieszkania? Jakie kategorie zostały w tym przypadku wyodrębnione?

Po pierwsze: lokalizacja

Nie trzeba nikogo przekonywać, że miejsce, w jakim znajduje się mieszkanie, ma dla nas istotne znaczenie. Pomimo, że nasze upodobania w tej kwestii znacząco się różnią, zawsze przy wyborze mieszkania będziemy uwzględniać jego lokalizację. Jedni wolą mieszkać w centrum, inni uciekają w bardziej spokojne okolice. Komunikacja z kluczowymi punktami miasta, takimi jak szkoły, szpitale czy sklepy, zawsze będzie brana pod uwagę. Z tego powodu, to bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych może stać się wiodącym czynnikiem, który wpłynie na naszą decyzję. Kiedy poruszamy się samochodem, nie bez znaczenia jest jakość dróg, które łączyłyby osiedle z centrum miasta.

Po drugie: lokale usługowe i pomieszczenia gospodarcze

Coraz częściej na nowych osiedlach partery bloków są przeznaczone do zagospodarowania ich lokalami usługowymi, tj. sklepami, bankami, zakładami fryzjerskimi czy restauracjami. Szczególnie jest to ważne, kiedy centrum znajduje się w odległości kilku lub kilkunastu kilometrów. Jesteśmy społeczeństwem ceniącym sobie wygodę, najlepiej, kiedy wszystko mamy na wyciągnięcie ręki.

Cenna jest również możliwość zakupu garażu czy też piwnicy w bloku. Jest to oczywiście związane z jednorazową opłatą, jednak jak wykazują badania, warto jest zainwestować w pomieszczenia gospodarcze. Garaż na pewno okaże się niezbędny dla kierowców posiadających auta. Jeżeli chodzi o piwnicę czy strych, to zawsze przyda się dodatkowa przestrzeń na sprzęt sportowy, przetwory czy też rzeczy użytkowane sporadycznie.

Po trzecie: układ pomieszczeń i standard wykończenia

Mieszkanie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Czasami wyburzenie jednej ściany i stworzenie większej, otwartej przestrzeni może podnieść standard mieszkania. Nie oznacza to jednak, że dla każdego będzie to zaletą. Potencjalni nabywcy mieszkania zwracają również uwagę na drzwi wejściowe, najlepiej aby były antywłamaniowe, jakość okien, materiał, jaki wykorzystano do wykonania ścian czy też parapety.

Atrakcyjne mieszkanie nie dla każdego oznacza to samo, co jednak nie przesądza, że nie istnieją czynniki, które by tego w większym lub mniejszym stopniu nie warunkowały.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj